Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

0

W czwartek w Lubaczowie swoje święto obchodzili ci, którzy oddają cząstkę siebie innym. W słoneczne przedpołudnie na Rynku odbył się Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi, połączony z pokazami ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy.

Tego dnia można było wziąć udział w licznych konkursach, pokazach udzielania pierwszej pomocy, wysłuchać wykładów i uczestniczyć w inscenizacji wypadku samochodowego z udziałem ratowników medycznych, policji i straży pożarnej. Obchody były przede wszystkim okazją do podziękowania honorowym krwiodawcom – oddającym bezpłatnie krew – za dar krwi ratujący życie i zwiększenia świadomości potrzeby regularnego oddawania krwi w celu zapewnienia potrzebującym pacjentom dostępu do wysokiej jakości, bezpiecznej krwi i preparatów krwiopochodnych. Wczoraj także odbyła się akcja poboru krwi, w której wzięło udział 25 osób. Zebrano ponad 11 litrów krwi.

Podczas wydarzenia Jan Potoniec – Prezes Oddziału Ratunkowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarosławiu uroczyście wręczył odznaczenia i dyplomy dla najbardziej zasłużonych krwiodawców. Otrzymali je: Mariusz Borowiec, Zbigniew Urban, Robert Sopel, Paweł Słoniec, Elżbieta Furgała.

Akcję wpierał burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt i starosta lubaczowski Józef Michalik.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com (c).

Zobaczcie także video 360 st.

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 2 133 880 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here