Starczowzroczność – problem nie tylko osób starszych

0

Masz trudność z odczytaniem drobnego tekstu w książce czy w gazecie, a także przy innych pracach wzrokowych z bliskiej odległości? Odsuwasz czytany tekst od oczu tak, aby uchwycić ostrzejszy obraz? Być może to starczowzroczność – problem nie tylko osób starszych.

Fot. Vision Optyk Lubaczów.

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, który umożliwia odbieranie obrazu otaczającego nas świata. Aby widzieć blisko, nasze oko musi zmienić swoją moc skupiającą. Proces ten nazywa się akomodacją, a odpowiedzialna za nią jest soczewka oczna oraz mięśnie rzęskowe, które poprzez skurcz wpływają na kształt tejże soczewki. W miarę upływu lat, maleje zakres, w którym to oko, jest w stanie zmieniać swoją moc skupiającą. Jest to proces fizjologiczny wynikający ze starzenia się organizmu i dotyczy wszystkich osób.

Pierwszym sygnałem starczowzroczności jest trudność wynikająca z odczytania drobnego tekstu w książce czy w gazecie, a także przy innych pracach wzrokowych z bliskiej odległości. Osoby ze starczowzrocznością zaczynają odsuwać czytany tekst od oczu tak, aby uchwycić ostrzejszy obraz, tzw. symptom krótkiej ręki. Kiedy jednak oddalenie tekstu staje się niewygodne lub niewystarczające, niezbędne jest sięgnięcie po okulary do czytania. Osoby korzystające z okularów mają często także ich drugą parę „do chodzenia”. Pogorszenie wizji może być spowodowane nie tylko starzeniem się układu wzrokowego, ale również na skutek choroby np. jaskra, zaćma. Dlatego, ważne jest, aby po 42-44 roku życia wykonywać regularne badania wzroku.

Pomocna może być wizyta w salonie optycznym Vision Optyk w Lubaczowie, gdzie podstawą jest rozmowa z klientem, aby poznać jego styl życia, rodzaj wykonywanej pracy i przede wszystkim oczekiwania.

– W ten sposób jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednie warianty soczewek. Wachlarz możliwości jest duży, rozpoczynając od wyboru dwóch osobnych par okularów – „do czytania” i „do chodzenia”, soczewek dwuogniskowych lub biurowych czy też soczewek progresywnych. Posiadanie dwóch par okularów jest jednak niewygodne, bo wiąże się z koniecznością ciągłego ich zmieniania. Najbardziej zaawansowanym, a tym samym najlepszym obecnie rozwiązaniem dla osób cierpiących na „prezbiopię” są okulary z soczewkami progresywnymi. Ich konstrukcja gwarantuje wyraźne widzenie na każdą odległość: zarówno dali, bliży, jak i odległości pośrednich. Gwarantuje to komfort ich użytkowania – mówią w Vision Optyk.

Salon Vision Optyk zaprasza na wizytę i skorzystania z obecnie obowiązujących promocji:

„-100 zł zniżki na okulary z powłoką antyrefleksyjną”,
„20 % zniżki na okulary progresywne”
„1+1 – jedne okulary kupujesz, drugie dostajesz gratis”
„50% zniżki na soczewki progresywne Transition (fotochromowe )”

Salon VisionOptyk LUBACZÓW

ul. Kościuszki 14
pn. – pt.: 9.00 – 17.00
sb. 9.00 – 13.00

Tel. 794 002 282 lub lubaczow@visionoptyk.eu

Salon VisionOptyk znajduje się przy ul. Kościuszki 14 w Lubaczowie.

Artykuł sponsorowany.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here