W niedzielę piłkarskie derby powiatu w „okręgówce”

1

W najbliższą niedziele na stadionie MOSiR przy ulicy Sportowej w Lubaczowie rozegrane zostaną piłkarskie derby w powiatu w klasie okręgowej. MKS Pogoń-Sokół Lubaczów podejmować będzie Granicznych Krowica.

Fot. Archiwum.

Graniczni w ostatnich czterech spotkaniach nie doznali smaku porażki, zdobywając osiem punktów. Pozwoliło im to realnie myśleć o utrzymaniu w klasie okręgowej – w obecnej chwili zajmują oni 12. miejsce, z dorobkiem 25 punktów. Podopieczni Władysława Pisarza z lubaczowskiego MKS-u radzą sobie w obecnych rozgrywkach znacznie lepiej i zajmują 6. pozycję w tabeli. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu do miejsca w pierwszej trójce tracą zaledwie pięć oczek. W derbowym starciu, Graniczni będą musieli sobie radzić bez swojego podstawowego obrońcy Pawła Horodko, który dwa tygdnie temu poważnie złamał nogę w Grzęsce.

Faworytem spotkania wydają się być zawodnicy z Lubaczowa, którzy regularnie punktują na własnym obiekcie. Granicznych z pewnością nie należy lekceważyć, bo niejednokrotnie udowodnili już, że są ambitną drużyną i nie poddają się bez walki. Zapowiadają się więc spore emocje.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej drużyna Pogoni-Sokoła Lubaczów w derbowym pojedynku pokonała Granicznych 2:0.

Mecz pierwotnie miał być rozegrany na stadionie Granicznych, ale tez jest w remoncie. Spotkanie w Lubaczowie rozpocznie się w niedzielę 11 czerwca o godzinie 17:00.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here