Czcząc Św. Antoniego

0

Franciszkanie z Horyńca-Zdroju zapraszają na Odpust ku czci Św. Antoniego. Uroczystości odbędą się w sobotę i niedzielę (10 i 11 czerwca) w Nowinach Horynieckich i w Kościele Parafialnym.

Fot. Grzegorz Ciećka, arch.

Na tegoroczne uroczystości odpustowe w sobotę o godz. 7:00 z Kościoła pw. św. Karola Boromeusza wyruszy II Piesza Pielgrzymka do św. Antoniego w Nowinach Horynieckich. Z ponad 30 km trasą zmierzy się około 200 pątników. Wędrowcom przygrywać będzie kapela parafialna, przybliżona zostanie postać św. Brata Alberta, odprawiane będą modlitwy i wygłoszona zostanie konferencja pt. „Idźcie i głoście”.

Odpust ku czci Św. Antoniego w Nowinach Horynieckich rozpocznie się o godz. 11:00 Mszą Świętą. O godz. 16:00 pielgrzymi będą mogli wysłuchać koncertu „Horynieckich Aniołów”. Po uczcie muzycznej odprawiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem o. Prowincjała Mariana Gołębia. Kazanie wygłosi o. Bronisław Staworowski – ekonom prowincji.

Niedziela rozpocznie się w Kościele Parafialnym o godz. 11:45 koronką do Miłosierdzia Bożego, a po niej odprawiona zostanie Suma Odpustowa. W jej trakcie wprowadzone zostaną Relikwie Błogosławionych Męczenników z Pariacoto, bł. o. Michała Tomaszaka i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Modlitwie przewodniczyć będzie o. Prowincjał Marian Gołąb, a homilię wygłosi o. Bronisław Staworowski.

Po południu, o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny w Nowinach Horynieckich. W jego ramach odbędzie się II Leśny Bieg do Źródeł, w którym wezmą udział dzieci oraz dorośli. Do biegania po malowniczych zakątkach Nowin Horynieckich i Dziewięcierza zachęcają Nadleśnictwo Lubaczów wraz z Parafią rzymsko-katolicką w Horyńcu-Zdroju, Stowarzyszeniem Rozwoju Nowin Horynieckich oraz Gminą Horyniec-Zdrój.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here