Pożar lasu w okolicach Szczutkowa, podpalaczem okazał się 16-latek

0

Policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej komendy, przy współpracy z Nadleśnictwem Lubaczów i posiadanym nagraniom z monitoringu leśnego ustalili sprawcę podpalenia 58 arów młodnika sosnowego w leśnictwie Opaka. Podłożony przez 16-latka ogień spowodował straty sięgające ponad 9 tysięcy złotych.

Fot. Nadleśnictwo Lubaczów.

W drugiej połowie maja lubaczowscy policjanci zostali powiadomieni przez funkcjonariusza Straży Leśnej, że w przeciągu kilku dni nieznany sprawca spalił młodnik sosnowy w okolicach miejscowości Szczutków. Policjanci przy współpracy z Nadleśnictwem Lubaczów i dzięki nagraniom z monitoringu leśnego, ustalili dokładną datę pożaru. Dzięki temu wytypowali sprawcę podpalenia.

W ubiegłym tygodniu 16-letni mieszkaniec gminy Lubaczów, w obecności ojca został przesłuchany. Przyznał się do podpalenia – jak tłumaczył podpalił las, aby zobaczyć czy się zapali. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Policja przypomina, że w przypadku osoby dorosłej, kto sprowadza zdarzenie , które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru podlega karze pozbawienia wolności do lat 10.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here