Konrad Janczura o „Przemytnikach” w lubaczowskim klubie Deja’vu

0

Od rodzinnego miasta Konrad Janczura rozpoczął cykl spotkań promocyjnych swojego prozatorskiego debiutu. O „Przemytnikach” mówił w czwartek (01.06) w lubaczowskim klubie Deja’vu.

Fot. elubaczow.com.

Debiut Janczury ukazał się nakładem wydawnictwa Ha!art. W publikacji przedstawiono dość srogi obraz naszej okolicy, która skrywa mroczną podszewkę. Bohaterami kryminału są dwaj mężczyźni, którzy stawiają pierwsze kroki w zawodzie przemytnika przez polsko-ukraińską granicę. W pewnym momencie otrzymują od swojego bossa misję specjalną – tajemniczą przesyłkę, którą należy dostarczyć do Eda z Przemyśla. „Przemytnicy” to nie tylko dobrze napisany thriller o prowincjonalnej mafii, ale też szczery obraz podkarpackiej prowincji.

Sam Janczura nie ocenia bohaterów debiutu i samej prowincji wyłącznie w negatywnym świetle. Mówi, że czytając książkę od początku do końca, można się o tym przekonać.

Konrad Janczura – dorabiał jako copywriter, dziennikarz, krytyk literacki i przemytnik, obecnie pracuje w korporacji. Mieszkaniec Bukaresztu, Krakowa i Lubaczowa. „Przemytnicy” są jego debiutem prozatorskim.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here