Hufcowy Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

0

W środę (17.05) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lisich Jamach odbył się Hufcowy Powiatowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej pt. Spotkanie z Druhną Nutką. Festiwalowi przyświecało hasło: Kto raz przyjaźni poznał moc…

Fot. lubaczow.com.pl

Organizatorami konkursu były: Komenda Hufca ZHP w Lubaczowie oraz Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Współorganizatorami natomiast: Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach. Z ramienia szkoły koordynatorkami przygotowań do festiwalu były druhny: Marta Polak i Beata Streit. Celem głównym festiwalu była m.in. prezentacja piosenek, związanych ze zdobywaniem przez gromadę zuchową sprawności zespołowych, prezentacja pieśni i piosenek harcerskich, opisujących wypełnianie harcerskich ideałów – służby, braterstwa i przyjaźni oraz wyrabianie nawyków bezpiecznego i kulturalnego spędzania czasu wolnego od nałogów i używek.

W konkursie wzięło udział 16 zespołów z drużyn działających w szkołach na terenie powiatu lubaczowskiego, które oceniało jury w składzie: Marta Tabaczek – GOK Lubaczów – przewodnicząca, Iwona Buczko – PCK Lubaczów – sekretarz, phm. Maria Mulak – KH ZHP Lubaczów.

W kategorii Zuchy najlepiej zaprezentowała się i zajęła I miejsce – 4 GZ Leśne Ludki z Nowego Lublińca, II miejsce przypadło 15 GZ Płonące Iskierki z Krowicy Samej, III miejsce wypląsała 9 GZ Przyjaciele Zielonego Lasu z Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej.

W kategorii Harcerze jury I miejsce przyznało 9 DH z Krowicy Samej, II miejsce zdobyła 3 DH z Rudy Różanieckiej, III miejsce wyśpiewała 1 DH z Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej, a IV miejsce zajęła 7 DH z Lisich Jam.

W kategorii Harcerze starsi I miejsce zdobyła 37 DHW z Wielkich Oczu, II miejsce wyśpiewała DSH z Cewkowa, III miejsce jury przyznało 21 DSH im. A. Kamińskiego z Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej, IV miejsce przypadło 15 DSH z Lisich Jam.

W kategorii Drużyny wielopoziomowe najlepsza okazała się 25 DHW Z ZSP z Łukawca, która zajęła I miejsce, II miejsce zajęła 27 DHW z Dachnowa.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia: za krzewienie wartości patriotycznych 10 DSH Z Publicznego gimnazjum nr 1 w Lubaczowie oraz DSH z Cewkowa za wrażenia artystyczne i kontakt z publicznością.

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Hufiec ZHP Lubaczów oraz powiat lubaczowski na eliminacjach wojewódzkich. W sumie w konkursie wzięło udział 172 uczestników.

Laureaci otrzymali kroniki ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Burmistrza Miasta Lubaczowa. Wszyscy wykonawcy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Gminy w Lubaczowie.

Poczęstunek przygotowała Komenda Hufca ZHP w Lubaczowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach.

elubaczow.com, Beata Streit, lubaczow.com.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here