Margaret i Zeus muzycznymi gwiazdami tegorocznych Dni Lubaczowa

5

Margaret, a właściwie Małgorzata Jamroży i Zeus, czyli Kamil Rutkowski będą tegorocznymi muzycznymi gwiazdami Dni Lubaczowa. Już 10 czerwca będziemy mogli bawić się na ich koncertach. Wystąpią dla nas także Boba Jazz Band i zespół No To Co.

Fot. Archiwum.

Boba Jazz Band to polski zespół muzyczny, który wykonuje swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci. Jednak grupa nie unika grania muzyki rozrywkowej w aranżacjach klasycznych, czerpiąc inspirację z muzyki filmowej, piosenek przedwojennych kabaretów, czy tańców latynoamerykańskich. Zespół miał okazję zagrać obok: Chrisa Barbera, Ackera Bilka, Roda Masona, Monty Sunshine i legendarnego Glenna Millera Orchestra. Boba Jazz Band koncertuje podczas dużych festiwali jazzowych w Polsce i poza granicami. Jeden z najlepszych zespołów muzyki jazzu tradycyjnego w Europie i na świecie po raz kolejny wystąpi podczas tegorocznych Dni Lubaczowa. Ich koncert odbędzie się w piątek 9 czerwca o godz. 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej.

Margaret to polska wokalistka i autorka piosenek. Margaret rozpoczęła karierę muzyczną w 2009 roku. Trzy lata później na potrzeby reklamy jednej z linii lotniczych nagrała piosenkę „It Will Be Lovely Day”, która przyniosła jej wielu fanów. Jednak naprawdę głośno o Margaret zrobiło się po występie na festiwalu TOPtrendy 2012 w Sopocie, gdzie zaśpiewała „Thank You Very Much”. Teledysk do tego utworu wywołał wiele kontrowersji. W 2014 roku ukazał się „Add the Blonde” – jej pierwszy album studyjny. Margaret jest autorką hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbyły się w Polsce w 2014 roku. Swój drugi album – „Just the Two of Us” wydała w roku 2015. Piosenkarka jest laureatką wielu nagród, m.in. Eska Music Awards, SuperJedynki, Polsat SuperHit, Glam Awards. W Lubaczowie jej koncertu i największych przebojów artystki będzie można wysłuchać 10 czerwca (sobota) o godz. 16:30.

Zeus to raper i producent z Łodzi. Muzyką zajmuję się od 1998 roku. Z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. W 2007 roku wyszedł jego pierwszy solowy album. W czerwcu 2008 roku Zeus zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na Demo roku organizowanym przez magazyn WuDoo. Główną nagrodą było nagranie i oficjalne wydanie albumu. Krążek „Co nie ma sobie równych” zebrał świetne recenzje i przez wielu słuchaczy jest uważany za jeden z najlepszych polskich rap albumów, jakie ukazały się w 2008 roku. Kolejne jego krążki, m.in. „Zeus. Jest super”, „Zeus nie żyje”, czy „Winda na 5” to kolejne porcje bezkompromisowych treści oraz pokazy wszechstronnych zdolności muzycznych autora. Dla nas artysta, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta, wystąpi 10 czerwca (sobota) o godz. 20:30.

Zespół No To Co zadebiutował w 1967 roku w programie TVP pt. „Młodzieżowy Klub Piosenki Po Szóstej” pod nazwą „Grupa Skifflowa Piotra Janczerskiego”. Później występował jako „No To Co” i błyskawicznie zdobyli popularność. Do największych hitów zespołu należą: „Te opolskie dziouchy”, „Pożar w Kwaśniewicach”, „Gdy byłem chłopcem chciałem być żołnierzem”, „Gwiazdka z nieba”, „Po zielonej trawie piłka goni”, „Ach Franka Franka”, „Nikifor”, „Najpiękniejsza jest moja ojczyzna” i wiele innych.

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 2 186 556 razy.

5 KOMENTARZE

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here