Powiat lubaczowski: Odznaczenia i medale dla strażaków ochotników

 · 18 maja 2017 o 8:14 · 2 komentarze · czas czytania: 2 minutes

Strażacy ochotnicy z powiatu lubaczowskiego każdego roku z okazji ich święta spotykają się na wspólnej modlitwie w Nowinach Horynieckich i uroczystym apelu. Oprócz świętowania, to także okazja do wręczenia odznaczeń i medali. Tak też było i w tym roku w niedzielę – 14 maja.

Fot. Krzysztof Stępień, PCK w Lubaczowie.

Mszę świętą w kaplicy leśnej w Nowinach Horynieckich w intencji strażaków ochotników sprawował ks. Piotr Ciećkiewicz, obecnie kapelan strażaków powiatu hrubieszowskiego wraz z ks. Sławomirem Szewczakiem, kapelanem strażaków OSP powiatu lubaczowskiego i ojcem Waldemarem Czerwonką z miejscowego klasztoru franciszkanów. Po nabożeństwie uczestnicy przejechali do Horyńca-Zdroju, gdzie w parku zdrojowym zorganizowano oficjalną część święta.

W obchodach – oprócz licznie zgromadzonych strażaków ochotników z całego powiatu lubaczowskiego – uczestniczyli także m.in. poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak, starosta lubaczowski Józef Michalik, zastępca komendanta PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusz Jabłoński oraz przedstawiciele innych służb mundurowych. Uroczystości zakończył piknik strażacki.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia dla strażaków.

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Dh Henryk Pacuła, Dh Zygmunt Tęcza, DH Tomasz Rodzeń, Dh Edward Komenda, Dh Władysław Stankiewicz, Dh Józef Łakomy, Dh Czesław Nieckarz, Dh Bogdan Dorota, Dh Jerzy Senyk.

Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Dh Waldemar Rębisz, Dh Marcin Wańkowicz, Dh Janusz Kowalski, Dh Jerzy Kołodziej, Dh Małgorzata Krzyczkowska, Dh Szczepan Szydłowski.

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: Dh Dorota Sadlej, Maciej Pytel, Mateusz Margol, Dh Adam Machlan, Dh Piotr Kamiński.

Odznaką „Strażak Wzorowy” zostali odznaczeni: Dh Katarzyna Ozimek, Dh Maciej Kisz, Dh Łukasz Żukowicz, Dh Piotr Mazurkiewicz, Dh Łukasz Bronhard, Dh Janusz Hanus.

Galeria zdjęć, fot. Krzysztof Stępień, PCK w Lubaczowie.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Strażackie zaduszki w Młodowie
Fundacja Faktu wspiera OSP Futory
W Starym Dzikowie powstanie nowoczesna remiza strażacka

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (2)
prawdziwy strażak 19.05.2017 ~ 05:35:27
IP: 195.116.**.**

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/wojt-krasnego-wilhelm-wozniak-zostal-strazakiem-na-medal,10658155/

Tak szanowne druhny i druhowie przyznaje medale ZW OSP RP w Rzeszowie. Ręce opadają. A poseł Kasprzak ma czelność mówić by nie zmieniać zarządów bo są tam działacze z 40- to letnim stażem ? Dobrze zrobił PiS że zabrał pieniądze.

ten co brzydzi się medalem 19.05.2017 ~ 16:51:57
IP: 31.0.***.**

bijesz brawo masz medal nie bijesz brawa nie masz medalu działalność związana z byciem strażakiem nie ma z tym nic wspólnego !

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

W międzynarodowym gronie walczą o zwycięstwo. Możesz im pomóc

Tajemnicze i niezwykłe miejsce w naszych lasach [VIDEO]

Obejrzyjcie filmowe wspomnienie Święta Niepodległości w Lubaczowie

fotorelacje

„Muzoman” w Państwowej Szkole Muzycznej w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Przenieśli w „Zaczarowany świat opery, operetki i musicalu”

Horyniec-Zdrój przyprószony śniegiem jest piękny [ZDJĘCIA]

Zima i świąteczne dekoracje w Lubaczowie – zobaczcie zdjęcia

Lubaczów: Malarstwo i rysunek Macieja Kłosa w Miejskim Domu Kultury

Lubaczów: Zderzenie trzech aut na ul. Kościuszki [ZDJĘCIA]

X