Weź udział w 6. Biesiadzie Piosenki Partyzanckiej

0

W niedzielę, 11 czerwca w Szałasie nad Tanwią, w obrębie wsi Huta Różaniecka, odbędzie się 6. Biesiada Piosenki Partyzanckiej „…niech i twą piosenkę wicher poniesie, po partyzancie zanuć pieśń”. Właśnie przyjmowane są zgłoszenia udziału.

Fot. Archiwum

6. Biesiada Piosenki Partyzanckiej poświęcona będzie poległym w największej bitwie partyzanckiej II wojny światowej na terenie Puszczy Solskiej pod Osuchami w dniach 25-26 czerwca 1944 roku. Ma ona celu popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni partyzanckich wśród dorosłych, dzieci i młodzieży oraz uświadomienie i rozumienie roli wartości narodowo – patriotycznych w życiu człowieka.

W konkursie mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalno – instrumentalne oraz chóry. Każdy wykonawca będzie mógł zaprezentować piosenkę partyzancką z dowolnym akompaniamentem, która zostanie poddana ocenie jury. Pod uwagę będzie brana przede wszystkim trafność w doborze repertuaru, poziom wykonawczy, intonacja, dykcja, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy będą mieć także możliwość wystąpić poza konkursem, podczas obrad komisji.

Warunkiem wzięcia udziału w Biesiadzie jest przysłanie karty zgłoszenia do 19 maja na adres: Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu, ul. Wyszyńskiego 31, 37-600 Lubaczów, [email protected]

Biesiada rozpocznie się 11 czerwca o godz. 10:30 Mszą Świętą w intencji poległych. Następnie, o godz. 11:00 nastąpi prezentacja utworów. Zakończenie planowane jest o godz. 18:00.

Biesiada odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego w Szałasie nas Tanwią. Do udziału zapraszają Regionalne Towarzystwo Kultury i Sportu w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Wójt Gminy Stary Dzików, GOK w Starym Dzikowie, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, CKiS w Cieszanowie, Burmistrz Miasta i Gminy Narol i GOK w Narolu.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here