28/07 - 06/08 - Jeden tydzień, dziesiątki miejsc, setki atrakcji, tysiące gości - festiwal Dziedzidztwa kresów 2017!

Weź udział w 6. Biesiadzie Piosenki Partyzanckiej

 · 12 maja 2017 o 10:08 · czas czytania: 1 minute

W niedzielę, 11 czerwca w Szałasie nad Tanwią, w obrębie wsi Huta Różaniecka, odbędzie się 6. Biesiada Piosenki Partyzanckiej „…niech i twą piosenkę wicher poniesie, po partyzancie zanuć pieśń”. Właśnie przyjmowane są zgłoszenia udziału.

Fot. Archiwum

6. Biesiada Piosenki Partyzanckiej poświęcona będzie poległym w największej bitwie partyzanckiej II wojny światowej na terenie Puszczy Solskiej pod Osuchami w dniach 25-26 czerwca 1944 roku. Ma ona celu popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni partyzanckich wśród dorosłych, dzieci i młodzieży oraz uświadomienie i rozumienie roli wartości narodowo – patriotycznych w życiu człowieka.

W konkursie mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalno – instrumentalne oraz chóry. Każdy wykonawca będzie mógł zaprezentować piosenkę partyzancką z dowolnym akompaniamentem, która zostanie poddana ocenie jury. Pod uwagę będzie brana przede wszystkim trafność w doborze repertuaru, poziom wykonawczy, intonacja, dykcja, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy będą mieć także możliwość wystąpić poza konkursem, podczas obrad komisji.

Warunkiem wzięcia udziału w Biesiadzie jest przysłanie karty zgłoszenia do 19 maja na adres: Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu, ul. Wyszyńskiego 31, 37-600 Lubaczów, rtrkis@tlen.pl.

Biesiada rozpocznie się 11 czerwca o godz. 10:30 Mszą Świętą w intencji poległych. Następnie, o godz. 11:00 nastąpi prezentacja utworów. Zakończenie planowane jest o godz. 18:00.

Biesiada odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego w Szałasie nas Tanwią. Do udziału zapraszają Regionalne Towarzystwo Kultury i Sportu w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Wójt Gminy Stary Dzików, GOK w Starym Dzikowie, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, CKiS w Cieszanowie, Burmistrz Miasta i Gminy Narol i GOK w Narolu.

AH, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Znamy laureatów VI Biesiady Piosenki Partyzanckiej
Przywrócić pamięć o walczących – już po V Biesiadzie Partyzanckiej
Piosenką uczcili poległych w bitwie pod Osuchami

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Jak tu parkujemy?

Mistrzowie parkowania i mistrzowie riposty – oceń sam

Mistrzowie parkowania: Potrzeba matką rozwiązań

REKLAMA

video

II Urodziny Football Academy Lubaczów – zobacz spot filmowy

III Lubaczowska Przedszkoliada Piłkarska – zobacz zdjęcia i film

Powstał poznawczy szlak dziecięcy eko.Gorajec.info

fotorelacje

Wyjeżdżając w Tatry możesz wypocząć u „swoich”

Lubaczów: Prace Stanisława Sobczyka w Galerii Miejskiego Domu Kultury

Procesja Bożego Ciała w Lubaczowie – zobacz zdjęcia

II Lubaczowska Piątka, I Lubaczowska Dziesiątka, Nordic Walking

Dni Lubaczowa na sportowo – zobacz zdjęcia z rywalizacji

Margaret z koncertem na Dni Lubaczowa [ZDJĘCIA]