Wiele atrakcji na Dzień Dziecka w Kresowej Osadzie!

Weź udział w 6. Biesiadzie Piosenki Partyzanckiej

 · 12 maja 2017 o 10:08 · czas czytania: 1 minute

W niedzielę, 11 czerwca w Szałasie nad Tanwią, w obrębie wsi Huta Różaniecka, odbędzie się 6. Biesiada Piosenki Partyzanckiej „…niech i twą piosenkę wicher poniesie, po partyzancie zanuć pieśń”. Właśnie przyjmowane są zgłoszenia udziału.

Fot. Archiwum

6. Biesiada Piosenki Partyzanckiej poświęcona będzie poległym w największej bitwie partyzanckiej II wojny światowej na terenie Puszczy Solskiej pod Osuchami w dniach 25-26 czerwca 1944 roku. Ma ona celu popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni partyzanckich wśród dorosłych, dzieci i młodzieży oraz uświadomienie i rozumienie roli wartości narodowo – patriotycznych w życiu człowieka.

W konkursie mogą wziąć udział soliści, zespoły wokalno – instrumentalne oraz chóry. Każdy wykonawca będzie mógł zaprezentować piosenkę partyzancką z dowolnym akompaniamentem, która zostanie poddana ocenie jury. Pod uwagę będzie brana przede wszystkim trafność w doborze repertuaru, poziom wykonawczy, intonacja, dykcja, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy będą mieć także możliwość wystąpić poza konkursem, podczas obrad komisji.

Warunkiem wzięcia udziału w Biesiadzie jest przysłanie karty zgłoszenia do 19 maja na adres: Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu, ul. Wyszyńskiego 31, 37-600 Lubaczów, rtrkis@tlen.pl.

Biesiada rozpocznie się 11 czerwca o godz. 10:30 Mszą Świętą w intencji poległych. Następnie, o godz. 11:00 nastąpi prezentacja utworów. Zakończenie planowane jest o godz. 18:00.

Biesiada odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Lubaczowskiego w Szałasie nas Tanwią. Do udziału zapraszają Regionalne Towarzystwo Kultury i Sportu w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Wójt Gminy Stary Dzików, GOK w Starym Dzikowie, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów, CKiS w Cieszanowie, Burmistrz Miasta i Gminy Narol i GOK w Narolu.

AH, elubaczow.com


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Przywrócić pamięć o walczących – już po V Biesiadzie Partyzanckiej
Piosenką uczcili poległych w bitwie pod Osuchami
W niedzielę II Biesiada Piosenki Partyzanckiej

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Jak tu parkujemy?

Mistrzowie parkowania i mistrzowie riposty – oceń sam

Mistrzowie parkowania: Potrzeba matką rozwiązań

REKLAMA

video

Historia „Wojowniczki z Lubaczowa” w „Pytaniu na śniadanie” TVP

Drezyny wróciły na tory w Baszni Dolnej

Pielgrzymka samorządowców do Sanktuarium w Lubaczowie

fotorelacje

W PSM zabrzmiały lata 80. i 90. – zobacz zdjęcia z koncertu

Wernisaż wystawy Anety Mazepy w MDK [NASZA FOTORELACJA]

Powiat lubaczowski: Odznaczenia i medale dla strażaków ochotników

Miłośnicy książek i rowerów na trasie rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz”

„Bezpieczny Przedszkolak” w Lubaczowie

Kellys Cyklokarpaty w Horyńcu-Zdroju [WYNIKI, ZDJĘCIA, VIDEO]

partnerzy