„Sekretarz dwóch papieży” odpowiada na niezadane dotąd pytania

1

Niebawem w księgarniach dostępna będzie wyjątkowa opowieść jedynego Polaka, który był osobistym sekretarzem dwóch papieży – Jana Pawła II i Benedykta XVI. Rozmowa Krzysztofa Tadeja – dziennikarza TVP z Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim spisana na 252 stronach swoją premierę będzie miała 25 maja.

Fot. lublin.gosc.pl

Praca nad publikacją trwała kilka lat. Powstawała w Watykanie, na Ukrainie i w Polsce. Stanowi vademecum wiedzy o dwóch następcach św. Piotra – Janie Pawle II i Benedykcie XVI. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który w 1987 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Mariana Jaworskiego, ówczesnego biskupa Diecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie, a w latach 1990-1991 był notariuszem Kurii arcybiskupiej w Lubaczowie i sekretarzem biskupa Mariana Jaworskiego, w publikacji porusza wątki z codzienności życia papieży: ich harmonogramie dnia, przyzwyczajeniach, rytuałach. Opowiada także o życiu za murami Watykanu, w którym nie uczestniczyli dziennikarze. To także bardzo poruszająca, osobista opowieść o Janie Pawle II, jego reakcji na planowany, kolejny zamach na jego życie, świadectwo świętości i pokory oraz ostatnich godzin życia papieża Polaka. Mieczysław Mokrzycki wspomina także dwa lata spędzone z Benedyktem XVI i jego abdykację. Porusza problemy katolików na Ukrainie, odpowiada na dotychczas niezadane, zaskakujące pytania.

Książka „Sekretarz dwóch papieży” została wydana przez Wydawnictwo Literackie. Jej autorem jest Krzysztof Tadej – dziennikarz TVP, twórca programów i filmów dokumentalnych dotyczących Waktykanu i papieży oraz publikacjach o Janie Pawle II. Jest laureatem wielu nagród. W 2016 roku otrzymał nagrodę nazywaną Oscarem Watykanu. Książka „Sekretarz dwóch papieży” dostępna będzie także jako e-book. Jej premierę zaplanowano na 25. maja br.

 

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here