Mój portfel świadczy o mnie – czyli na co zwrócić uwagę

0

Jeszcze kilka lat temu większość mężczyzn nosiła banknoty w kieszeni spięte gumką (mniej wypychały kieszenie) lub w opasłych, brzydkich portfelach. Czasy się zmieniają, zmianie ulega styl i moda. Mężczyźni coraz większą uwagę zwracają na swój wygląd i dodatki. O prestiżu świadczy nie tylko markowy zegarek, ale także elegancki portfel.

Fot. Archiwum.

Elegancki, czyli jaki?

Elegancja to klasyka, nie ma tu miejsca na ekstrawagancje. Elegancki portfel jest prosty w swojej formie, solidnie wykonany i pasujący do całości.

Oczywiście najbardziej elegancko prezentuje się portfel ze skóry, można kupić je już od kilkudziesięciu złotych, te markowe rozpoczynają się od ceny ponad 100 zł.

Skóra musi być naturalna, wyprawiana przy użyciu preparatów naturalnych. Te sztucznie barwione wyglądają nieestetycznie, szybko widać na nich wszystkie zarysowania i załamania.

Najlepiej prezentują się portfele ze skóry matowej, są dyskretne i nie zwracają uwagi. Podobnie jest z wszelkimi zdobieniami, elegancki portfel to portfel gładki, ewentualnie z logo producenta.

Portfel powinien współgrać z całością, a więc najlepiej jest mieć dwa portfele w dwóch kolorach:

– portfel czarny – pasuje do garniturów czarnych i wszelkich odcieni szarości,

– portfel brązowy – do brązów i beżów.

Do strojów sportowych można wybrać jedną z dwóch powyższych opcji.

Do czego służy portfel, czyli jego funkcjonalność

Najważniejszą sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę wybierając portfel, jest jego funkcjonalność. Używamy go co najmniej kilka razy dziennie, więc nie możemy mocować się z zapinaniem, wyszukiwaniem dowodu lub karty do bankomatu. Funkcjonalny portfel wyciągamy z kieszeni, jednym ruchem otwieramy, rzut oka i wyciągamy to co nam potrzebne. Z tego względu najlepsze są portfele niezapinane, które otwieramy jak książkę. Zatrzask, zamek błyskawiczny z punktu widzenia praktycznego niczemu nie służą, ewentualnie można wybrać portfel z zamykaniem na magnes.

W portfelu przechowujemy głównie dokumenty, karty (bankomatowe, lojalnościowe, wstępu) oraz niewielką ilość gotówki w postaci banknotów i bilonu. Na banknoty wystarczy jedna przegródka biegnąca przez cały portfel i malutka zamykana kieszonka na monety.

Najważniejszą rzeczą w portfelu jest miejsce na dokumenty i karty. Jedna kieszeń powinna umożliwić włożenie dowodu rejestracyjnego, kilka małych kieszonek powinno być przeznaczone na dokumenty plastikowe i karty płatnicze. Ich ilość może być bardzo różna, więc warto zwrócić na to uwagę. Praktyczniejszym rozwiązaniem jest wybranie portfela z większą ilością, niż mniejszą. Wyciąganie kilku kart z jednej kieszonki i szukanie tej właściwej jest bardzo denerwujące.

Wykonanie czyli trwałość portfela

Kto tanio kupuje, ten drogo kupuje – to znane powiedzenie i niestety prawdziwe. Rzeczy tanie wykonane są z materiałów niskiej jakości, które szybko ulegają zniszczeniu.

W przypadku portfeli uwagę trzeba zwrócić na jakość skóry i szwów. To właśnie szwy są ich najsłabszym punktem. Najlepsze są portfele szyte ręcznie, w tych szytych maszynowo trzeba zwrócić uwagę na grubość nici, lepiej wybrać portfel z podwójnym szwem. Wiele portfeli spełniających te kryteria  z pewnością znajdziecie m.in. w sklepie na stronie Gentle-man.pl.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here