Niedzielna msza święta połączona z aktywnością na świeżym powietrzu?

0

Franciszkanie z Horyńca-Zdroju zapraszają na msze święte plenerowe, które odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 12:30 przy kapliczce w Nowinach Horynieckich. To bardzo dobry pomysł na połączenie niedzielnej mszy ze spacerem lub wycieczką rowerową.

Fot. Grzegorz Ciećka, arch.

W niedzielne przedpołudnie warto pomyśleć o wyprawie rowerowej, samochodowej lub spacerze do Nowin Horynieckich. Piękno otaczającej przyrody, niezwykły mikroklimat oraz kameralna atmosfera sprzyja modlitwie. Szczególne miejsce do rozmyśleń w tych stronach zajmują położone w leśnej dolince źródełko i kapliczka na wodzie. To tu, 12 czerwca 1636 r. miała objawić się trojgu małym dzieciom Matka Boska.

Obecnie Kaplica Matki Bożej w Nowinach Horynieckich jest odwiedzana przez rzesze turystów. W tym miejscu zawsze można spotkać modlących się pielgrzymów, dlatego Franciszkanie z Horyńca-Zdroju w okresie wiosenno-letnim odprawiają tam msze święte plenerowe. Do udziału w nabożeństwie zapraszają o godz. 12:30. Po odnowie duchowej można śmiało skorzystać z piękna otaczającej przyrody i udać się np. na dłuższy spacer lub rowerową wycieczkę po okolicy. Do takiej formy spędzenia niedzielnego popołudnia zachęca o. Bogdan Klóska z miejscowego Klasztoru Franciszkanów, który sam jest maratończykiem.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here