Lubaczów: W „Dwójce” matematyka da się lubić

0

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie uczniowie uczestniczą w zajęciach w ramach projektu „Matematyka – mózgu gimnastyka”. To część projektu dofinansowanego przez Fundację Mbanku.

Fot. lubaczow.pl

Prawie 100 uczniów, przez trzy miesiące, brało udział w zajęciach rozwijających umiejętności matematyczne przy pomocy innowacyjnych metod – grywalizacji, szachów i zajęć z matematyki ekonomicznej. Uczniowie klas drugich rozwijali logiczne myślenie i koncentrację ucząc się grać w szachy. Starsze dzieci na zajęciach tworzyły swój własny bank – uczyły się, na czym polega tworzenie lokat, ile się na nich zyskuje, czym jest kredyt i jak oblicza się różnego rodzaju operacje finansowe. Odwiedzili też lubaczowski bank i poznali tajniki jego pracy. Ostatnia grupa uczniów rozwijała umiejętności matematyczne i logiczne za pomocą gier matematycznych, zagadek i łamigłówek logicznych, poznając sposoby gimnastykowania swojego mózgu. Kiedy zaś umysł był już „zmęczony”, odpoczywali przy kolorowankach antystresowych, angażując w ten sposób drugą półkulę mózgową – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

– Mamy nadzieję, że projekt znacząco wpłynął na podniesienie kreatywności i umiejętności naszych uczniów. Najważniejsze jednak, że zauważyli, że matematyka bywa fajna i jest potrzebna w codziennym życiu – mówi Małgorzata Pacuła ze Szkoły Podstawowej nr 2.

elubaczow.com, lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here