„Z pieśnią na ustach do serca Matki” – ostatnie dni do zgłoszenia udziału

0

Tylko do 2. maja można zgłosić swój udział w Przeglądzie Pieśni Maryjnej, który pod hasłem „Z pieśnią na ustach do serca Matki”, odbędzie w Łukawcu (gm. Wielkie Oczy).

Fot. wielkieoczy.pl

Do uczestnictwa w przeglądzie zachęcają proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego w Łukawcu, wójt gminy Wielkie Oczy, starosta lubaczowski i dyrektor ZSP w Łukawcu. Przeglądzie Pieśni Maryjnej, któremu, jak co roku przyświecać będzie hasło „Z pieśnią na ustach do serca Matki”, odbędzie się 7 maja br. w miejscowym kościele pw. NMP Królowej Polski.

Wydarzenie ma na celu popularyzację polskiej piosenki religijnej, umożliwienie prezentacji umiejętności i artystycznego dorobku solistów i zespołów, pielęgnowanie kultury polskiej, ożywienie religijnego ruchu artystycznego, przygotowanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzyczno-wokalnych.

W przeglądzie mogą uczestniczyć młodzieżowe oraz dziecięce chóry, zespoły wokalno-muzyczne, soliści, reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne, osoby dorosłe, parafie i ośrodki kultury. Wystarczy jedynie wypełnić „Kartę uczestnictwa” i w terminie do 2 maja 2017 wysłać ją na adres: Sanktuarium Matki Boskiej Łukawieckiej, Łukawiec 164, 37-626 Łukawiec lub mailowo na adres: ck@wielkieoczy.info.pl albo j-sokolowski@wp.pl.

Kartę można także dostarczyć osobiście do kancelarii parafialnej w Łukawcu lub do Centrum Kultury w Wielkich Oczach (ul. Leśna 2, Wielkie Oczy).

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here