Siatkówka: Leśnicy z Oleszyc zdetronizowali kolegów z Lubaczowa

0

Leśnicy z Oleszyc pokonali swoich kolegów z Lubaczowa w Turnieju o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału SITliD w Krośnie, odbierając im tym samym mistrzowski tytuł z ubiegłego roku. Zawody rozegrano w sobotę (22.04) w Ustrzykach Dolnych.

Fot. R. G. Leja.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie organizowany jest od 15 lat. Co roku zawody obywają się w różnych nadleśnictwach – w tym roku gospodarzami były Ustrzyki Dolne.

Leśnicy najpierw rywalizowali systemem „każdy z każdym” w grupach, spośród których do dalszych rozgrywek awansowały tylko najlepsze zespoły. Znalazły się wśród nich m.in. ekipy z Oleszyc i Lubaczowa, które dzięki świetnej dyspozycji starły się w meczu finałowym. W „derbach ziemi lubaczowskiej” lepsza okazała się drużyna z Oleszyc, która wygrywając pojedynek w stosunku 2:0, odebrała zespołowi z Lubaczowa mistrzowski tytuł wywalczony rok temu.

Do drużyny z Oleszyc trafiły ponadto wyróżnienia indywidualne – najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Maksymowicz, najlepszym atakującym Kamil Maksymowicz, a najstarszym zawodnikiem był Jan Woroniak. Nagrody oraz okazały puchar wręczała m.in. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagrobelna.

Reprezentacja Nadleśnictwa Oleszyce wystąpiła w składzie: Tadeusz Maksymowicz, Józef Maksymowicz, Marcin Maksymowicz, Kamil Maksymowicz, Jan Woroniak, Józef Jabłoński, Maciej Bauer, Przemysław Hamułka, Łukasz Kuras, Konrad Osiowy.

elubaczow.com, Nadleśnictwo Oleszyce

 

 


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here