28/07 - 06/08 - Jeden tydzień, dziesiątki miejsc, setki atrakcji, tysiące gości - festiwal Dziedzidztwa kresów 2017!

Gimnazjalisto, poznaj od środka przyszłą szkołę. Przyjdź na Dni Otwarte do LO i ZS

 · 21 kwietnia 2017 o 10:48 · czas czytania: 2 minutes

Wakacje dopiero za dwa miesiące, a lubaczowskie szkoły średnie już przygotowują się do roku szkolnego 2017/2018. Chcąc zachęcić do nauki właśnie u nich, zapraszają na Dni Otwarte. Do lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego można wybrać się w poniedziałek (24.04), a do Zespołu Szkół we wtorek i środę (25-26.04).

Fot. LO Lubaczów, arch.

Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? W jaki sposób mogę ocenić jakie mam predyspozycje? Co mnie interesuje, jakie mam talenty i umiejętności? – osoby z tymi i podobnymi dylematami zapraszają szkoły średnie. Dni otwarte to najlepsza okazja do zapoznania się z bogatą i różnorodną ofertą edukacyjną, a także z warunkami, jakie szkoła proponuje dla swoich uczniów.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki poniedziałkowe (24.04) spotkania z gimnazistami prowadzić będzie w dwóch turach: pierwsza ruszy w godz. 08:30 – 11:00, a druga od 10:45 do 13:30. Odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiania z uczniami i pracownikami szkoły oraz doświadczenia jej wyjątkowej atmosfery. W programie przewidziano udział w prezentacji profili z ofert edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 oraz prezentację montażu słowno-muzycznego „Życie jest piękne”.

Podczas dni otwartych w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia, w części artystycznej swoje umiejętności i talenty zaprezentują uczniowie, nie mało „zamieszania” zrobi III Międzyszkolny Turniej Counter Strike. W szkole gościć będzie również Politechnika Rzeszowska. Zaprezentuje ona swoje koła naukowe m.in. Euroavia Rzeszów, która przedstawi model bezzałogowego samolotu udźwigowego oraz autonomicznego drona.

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół, w którego skład wchodzi Zasadnicza Szkoła Zawodowa (operator obrabiarek skrawających, ślusarz, klasa wielozawodowa), Technikum (informatyczne, logistyczne, mechaniczne, ekonomiczne, geodezyjne, budowlane) i Liceum Ogólnokształcące (profil matematyczno-geograficzny, humanistyczny) kształci swoje umiejętności zawodowe poznając nowoczesne technologie nie tylko w nauczaniu teoretycznym, ale również i praktycznym. Placówka umożliwia również uczniom rozwój ich kompetencji i zainteresowań poprzez realizację projektów i grantów, które mają na celu przygotowanie absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, „bo najważniejsza w życiu jest praca z pasją”.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Paulina Kuca z lubaczowskiego Zespołu Szkół nagrodzona
Gimnazjaliści poznali Zespół Szkół w Lubaczowie [ZDJĘCIA]
Lubaczów: Chcą upamiętnić prof. Leszka Gorczycę

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Jak tu parkujemy?

Mistrzowie parkowania i mistrzowie riposty – oceń sam

Mistrzowie parkowania: Potrzeba matką rozwiązań

REKLAMA

video

II Urodziny Football Academy Lubaczów – zobacz spot filmowy

III Lubaczowska Przedszkoliada Piłkarska – zobacz zdjęcia i film

Powstał poznawczy szlak dziecięcy eko.Gorajec.info

fotorelacje

Wyjeżdżając w Tatry możesz wypocząć u „swoich”

Lubaczów: Prace Stanisława Sobczyka w Galerii Miejskiego Domu Kultury

Procesja Bożego Ciała w Lubaczowie – zobacz zdjęcia

II Lubaczowska Piątka, I Lubaczowska Dziesiątka, Nordic Walking

Dni Lubaczowa na sportowo – zobacz zdjęcia z rywalizacji

Margaret z koncertem na Dni Lubaczowa [ZDJĘCIA]