cieszanów rock festiwal - od 17 do 20 sierpnia! Therion, Pidżama Porno, happysad, bednarek i wiele innych!

Gimnazjalisto, poznaj od środka przyszłą szkołę. Przyjdź na Dni Otwarte do LO i ZS

 · 21 kwietnia 2017 o 10:48 · czas czytania: 2 minutes

Wakacje dopiero za dwa miesiące, a lubaczowskie szkoły średnie już przygotowują się do roku szkolnego 2017/2018. Chcąc zachęcić do nauki właśnie u nich, zapraszają na Dni Otwarte. Do lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego można wybrać się w poniedziałek (24.04), a do Zespołu Szkół we wtorek i środę (25-26.04).

Fot. LO Lubaczów, arch.

Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? W jaki sposób mogę ocenić jakie mam predyspozycje? Co mnie interesuje, jakie mam talenty i umiejętności? – osoby z tymi i podobnymi dylematami zapraszają szkoły średnie. Dni otwarte to najlepsza okazja do zapoznania się z bogatą i różnorodną ofertą edukacyjną, a także z warunkami, jakie szkoła proponuje dla swoich uczniów.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki poniedziałkowe (24.04) spotkania z gimnazistami prowadzić będzie w dwóch turach: pierwsza ruszy w godz. 08:30 – 11:00, a druga od 10:45 do 13:30. Odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiania z uczniami i pracownikami szkoły oraz doświadczenia jej wyjątkowej atmosfery. W programie przewidziano udział w prezentacji profili z ofert edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 oraz prezentację montażu słowno-muzycznego „Życie jest piękne”.

Podczas dni otwartych w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia, w części artystycznej swoje umiejętności i talenty zaprezentują uczniowie, nie mało „zamieszania” zrobi III Międzyszkolny Turniej Counter Strike. W szkole gościć będzie również Politechnika Rzeszowska. Zaprezentuje ona swoje koła naukowe m.in. Euroavia Rzeszów, która przedstawi model bezzałogowego samolotu udźwigowego oraz autonomicznego drona.

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół, w którego skład wchodzi Zasadnicza Szkoła Zawodowa (operator obrabiarek skrawających, ślusarz, klasa wielozawodowa), Technikum (informatyczne, logistyczne, mechaniczne, ekonomiczne, geodezyjne, budowlane) i Liceum Ogólnokształcące (profil matematyczno-geograficzny, humanistyczny) kształci swoje umiejętności zawodowe poznając nowoczesne technologie nie tylko w nauczaniu teoretycznym, ale również i praktycznym. Placówka umożliwia również uczniom rozwój ich kompetencji i zainteresowań poprzez realizację projektów i grantów, które mają na celu przygotowanie absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, „bo najważniejsza w życiu jest praca z pasją”.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Paulina Kuca z lubaczowskiego Zespołu Szkół nagrodzona
Gimnazjaliści poznali Zespół Szkół w Lubaczowie [ZDJĘCIA]
Lubaczów: Chcą upamiętnić prof. Leszka Gorczycę

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Kto był pierwszy?

Mistrzowie parkowania: Mistrzów dwóch

Mistrzowie parkowania: Blokada na chodniku

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: W Gorajcu powstała niezwykła galeria

WIELKI FINAŁ Festiwalu Dziedzictwa Kresów [ZDJĘCIA, FILM]

„Lato w regionach” TVP 3 Rzeszów na ziemi lubaczowskiej – relacje

fotorelacje

Święto Pieroga w Horyńcu-Zdroju – zobacz zdjęcia

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze – zobacz zdjęcia

Lubaczów: Nowa siedziba Banku Spółdzielczego już otwarta

WIELKI FINAŁ Festiwalu Dziedzictwa Kresów [ZDJĘCIA, FILM]

Wystartował Teatralny Zdrój [FOTORELACJA]

Budowa kopalni siarki Basznia II oficjalnie ruszyła [ZDJĘCIA, FILM]