Gimnazjalisto, poznaj od środka przyszłą szkołę. Przyjdź na Dni Otwarte do LO i ZS

0

Wakacje dopiero za dwa miesiące, a lubaczowskie szkoły średnie już przygotowują się do roku szkolnego 2017/2018. Chcąc zachęcić do nauki właśnie u nich, zapraszają na Dni Otwarte. Do lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego można wybrać się w poniedziałek (24.04), a do Zespołu Szkół we wtorek i środę (25-26.04).

Fot. LO Lubaczów, arch.

Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? W jaki sposób mogę ocenić jakie mam predyspozycje? Co mnie interesuje, jakie mam talenty i umiejętności? – osoby z tymi i podobnymi dylematami zapraszają szkoły średnie. Dni otwarte to najlepsza okazja do zapoznania się z bogatą i różnorodną ofertą edukacyjną, a także z warunkami, jakie szkoła proponuje dla swoich uczniów.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki poniedziałkowe (24.04) spotkania z gimnazistami prowadzić będzie w dwóch turach: pierwsza ruszy w godz. 08:30 – 11:00, a druga od 10:45 do 13:30. Odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiania z uczniami i pracownikami szkoły oraz doświadczenia jej wyjątkowej atmosfery. W programie przewidziano udział w prezentacji profili z ofert edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 oraz prezentację montażu słowno-muzycznego „Życie jest piękne”.

Podczas dni otwartych w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia, w części artystycznej swoje umiejętności i talenty zaprezentują uczniowie, nie mało „zamieszania” zrobi III Międzyszkolny Turniej Counter Strike. W szkole gościć będzie również Politechnika Rzeszowska. Zaprezentuje ona swoje koła naukowe m.in. Euroavia Rzeszów, która przedstawi model bezzałogowego samolotu udźwigowego oraz autonomicznego drona.

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół, w którego skład wchodzi Zasadnicza Szkoła Zawodowa (operator obrabiarek skrawających, ślusarz, klasa wielozawodowa), Technikum (informatyczne, logistyczne, mechaniczne, ekonomiczne, geodezyjne, budowlane) i Liceum Ogólnokształcące (profil matematyczno-geograficzny, humanistyczny) kształci swoje umiejętności zawodowe poznając nowoczesne technologie nie tylko w nauczaniu teoretycznym, ale również i praktycznym. Placówka umożliwia również uczniom rozwój ich kompetencji i zainteresowań poprzez realizację projektów i grantów, które mają na celu przygotowanie absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, „bo najważniejsza w życiu jest praca z pasją”.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana

reklama
Ten baner wyświetlono 2 133 826 razy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here