"Wiosna wkoło" - zapraszamy na giełdę ogrodniczą na Targowisku Miejskim w Lubaczowie - już w sobotę 29. kwietnia!

Gimnazjalisto, poznaj od środka przyszłą szkołę. Przyjdź na Dni Otwarte do LO i ZS

 · 21 kwietnia 2017 o 10:48 · czas czytania: 2 minutes

Wakacje dopiero za dwa miesiące, a lubaczowskie szkoły średnie już przygotowują się do roku szkolnego 2017/2018. Chcąc zachęcić do nauki właśnie u nich, zapraszają na Dni Otwarte. Do lubaczowskiego Liceum Ogólnokształcącego można wybrać się w poniedziałek (24.04), a do Zespołu Szkół we wtorek i środę (25-26.04).

Fot. LO Lubaczów, arch.

Jaką szkołę wybrać po gimnazjum? W jaki sposób mogę ocenić jakie mam predyspozycje? Co mnie interesuje, jakie mam talenty i umiejętności? – osoby z tymi i podobnymi dylematami zapraszają szkoły średnie. Dni otwarte to najlepsza okazja do zapoznania się z bogatą i różnorodną ofertą edukacyjną, a także z warunkami, jakie szkoła proponuje dla swoich uczniów.

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki poniedziałkowe (24.04) spotkania z gimnazistami prowadzić będzie w dwóch turach: pierwsza ruszy w godz. 08:30 – 11:00, a druga od 10:45 do 13:30. Odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiania z uczniami i pracownikami szkoły oraz doświadczenia jej wyjątkowej atmosfery. W programie przewidziano udział w prezentacji profili z ofert edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018 oraz prezentację montażu słowno-muzycznego „Życie jest piękne”.

Podczas dni otwartych w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia, w części artystycznej swoje umiejętności i talenty zaprezentują uczniowie, nie mało „zamieszania” zrobi III Międzyszkolny Turniej Counter Strike. W szkole gościć będzie również Politechnika Rzeszowska. Zaprezentuje ona swoje koła naukowe m.in. Euroavia Rzeszów, która przedstawi model bezzałogowego samolotu udźwigowego oraz autonomicznego drona.

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół, w którego skład wchodzi Zasadnicza Szkoła Zawodowa (operator obrabiarek skrawających, ślusarz, klasa wielozawodowa), Technikum (informatyczne, logistyczne, mechaniczne, ekonomiczne, geodezyjne, budowlane) i Liceum Ogólnokształcące (profil matematyczno-geograficzny, humanistyczny) kształci swoje umiejętności zawodowe poznając nowoczesne technologie nie tylko w nauczaniu teoretycznym, ale również i praktycznym. Placówka umożliwia również uczniom rozwój ich kompetencji i zainteresowań poprzez realizację projektów i grantów, które mają na celu przygotowanie absolwenta do mobilności i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, „bo najważniejsza w życiu jest praca z pasją”.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Gimnazjaliści poznali Zespół Szkół w Lubaczowie [ZDJĘCIA]
Lubaczów: Chcą upamiętnić prof. Leszka Gorczycę
Zespół Szkół w Lubaczowie współpracuje z Politechniką Rzeszowską

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Jak tu parkujemy?

Mistrzowie parkowania i mistrzowie riposty – oceń sam

Mistrzowie parkowania: Potrzeba matką rozwiązań

REKLAMA

video

Piotr Czekalski z Lubaczowa w „Rewirze”

„Still Got the Blues” w wykonaniu lubaczowskiego zespołu GIN w sieci

Misterium Męki Pańskiej w Łukawcu – zobacz film

fotorelacje

SCHOOL & JAZZ FESTIVAL w Lubaczowie – zdjęcia z koncertu jury

Gimnazjaliści poznali Zespół Szkół w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

Horyniec-Zdrój: Pomnik Wolności odzyskał dawny blask [ZDJĘCIA]

Trwa remont drogi powiatowej ze Starego Dzikowa do Oleszyc [ZDJĘCIA]

Lubaczów: Oddali hołd pomordowanym w Katyniu [ZDJĘCIA]

„PRAWDA…PAMIĘĆ…SZACUNEK…” – żywa lekcja historii w Wielkich Oczach

partnerzy