TVP Rzeszów: Sprawa Mirosława Karapyty wraca do Sądu Rejonowego w Przemyślu

3

Mirosław Karapyta od roku czeka na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zdecydował, że odbędzie się ona w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. Jeszcze kilka dni temu nie było to wcale oczywiste, bo przemyski sąd – ze względu na wagę i zawiłość – chciał przekazać sprawę byłego marszałka do sądu okręgowego – informuje TVP Rzeszów.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie tylko zdecydował, że proces byłego marszałka ma toczyć się przed przemyskim sądem rejonowym, ale też polecił sędziemu zapoznać się z aktami i wyznaczyć termin pierwszej rozprawy. Być może po 4 latach od wybuchu afery korupcyjnej z udziałem byłego marszałka, sprawa trafi w końcu na wokandę.

Afera korupcyjna z udziałem Mirosława Karapyty wybuchła w lipcu 2013 roku, gdy do Urzędu Marszałkowskiego weszli agenci CBA. Śledztwo w sprawie byłego marszałka trwało prawie dwa lata. W tym czasie prokuratura przesłuchała kilkuset świadków i zgromadziła 69 tomów akt. Były marszałek nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i „wierzy w sprawiedliwość”.

elubaczow.com, TVP Rzeszów

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here