Kabaret „A JAK” znów na podium PAKI

0

Kabaret „A JAK”, w którym występuje Karolina Abramowicz – lubaczowianka, utrzymał swój wynik z poprzedniego roku zdobywając II miejsce w konkursie 33. EDF PAKA w Krakowie.

Fot. www.facebook.com/kabaretajak

W ostatnim dniu marca i pierwszego kwietnia jury, w którego składzie zasiedli: Jacek Fedorowicz, Zenon Laskowik, Krzysztof Jaślar, Jacek Kołodziej i Jerzy Jan Połoński, po obejrzeniu 7 zespołów postanowili nagrodzić II miejscem Kabaret „A JAK”. Grupa czterech młodych i kreatywnych dziewczyn: Karolina Abramowicz z Lubaczowa, Magdalena Furmanek, Maria Kargulewicz i Adrianna Napiórkowska pierwszego dnia konkursu zdobyła nagrodę publiczności. Dziewczyny swoim występem pt. „Męskość dla mężczyzn” udowodniły, że nie są kabaretem „feministycznym” i postanowiły docenić drugą płeć. Choć skecz był głównie o mężczyznach, nie zabrakło kobiecej tematyki. Wszak pierwiastki męskie i żeńskie idealnie się uzupełniają i dopełniają o czym Kabaret „A JAK” wydaje się doskonale wiedzieć.

Grupa wraz z innymi kabaretami wystąpi w Niedzielę Wielkanocną w programie telewizyjnym „Kabaretowa Scena Młodych” emitowanym w TVP2, prowadzonym przez Grzegorza Halamę. Na ekranie pojawią się najlepsze kabarety i soliści młodego pokolenia, które w minionym roku przebojem zdobyły najważniejsze festiwale kabaretowe w Polsce.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here