Czas na rower i III Roztoczański Rajd Rowerowy Green-Velo

2

Ostatni weekend maja spędzić można aktywnie, a zachęca do tego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Starostwo Powiatowe w Lubaczowie. W sobotę 27 maja w ramach obchodów III Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) odbędzie się III Roztoczański Rajd Rowerowy Green-Velo.

Fot. Archiwum

Ciepły powiew wiatru, cisza, kontakt z przyrodą, a pod koniec przyjemne zmęczenie – to tylko niektóre z aspektów jazdy na jednośladzie. Kto nie jest całorocznym rowerzystą, to na pewno nie może już się doczekać wyruszenia na pierwszą, grupową wyprawę rowerową. Doskonałą do tego okazją jest III Roztoczański Rajd Rowerowy Green-Velo. W rajdzie udział może wziąć każdy miłośnik jednośladów.

W tym roku kolarze wyruszą o godz. 09:30 z Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju i pokonają 45 kilometrową trasę. Szlak wieść będzie przez malownicze tereny naszego regionu – Werchratę, Wzgórze Monastyr (ruiny Klasztoru Bazylianów oraz Pustelnia Brata Alberta), Rezerwat Sołokija, Nowiny Horynieckie (Kapliczka przy źródłach). Zachętą do jazdy na rowerze może być piękna przyroda, ale także Loteria Fantowa dla uczestników i konkurs Green Velo, w którym nagrodą główną jest rower trekkingowy.

Więcej informacji o rajdzie, regulamin, plan godzinowy przejazdu znaleźć można pod linkiem: www.rajd.powiatlubaczowski.pl.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here