Powiat lubaczowski: Nauczyciele przyłączyli się do strajku

16

Ponad 200 podkarpackich szkół i placówek oświatowych, także z terenu powiatu lubaczowskiego, przyłączyło się do dzisiejszego (31.03) ogólnopolskim strajku nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje w ten sposób m.in. wobec reformy edukacji.

Takie plakaty pojawiły się m.in. na drzwiach Miejskiego Przedszkola nr 2 w Lubaczowie.

Zdaniem ZNP likwidacja gimnazjów wprowadzi chaos i doprowadzi do zwolnienia tysięcy pedagogów. Tylko na Podkarpaciu, jak twierdzą związkowcy, pracę straci ponad 2 tysiące nauczycieli. Podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch uważa z kolei, że to nie jest dobry czas na protest, ponieważ ministerstwo edukacji cały czas prowadzi rozmowy z różnymi środowiskami związanymi z oświatą.

Strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego odbędzie się m.in. w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Przemyślu, Lubaczowie oraz w gminie Narol, gdzie do protestu przystąpili nauczyciele ze wszystkich szkół. Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się także podniesienia zasadniczego wynagrodzenia o 10 procent oraz deklaracji, że do 2022 roku w szkole nie dojdzie do zwolnień.

Placówki, które zdecydowały się na strajk zapewniają, że nie przyniesie on żadnych negatywnych skutków.

elubaczow.com, TVP Rzeszów, Radio Rzeszów

reklama
Ten baner wyświetlono 2 633 083 razy.

16 komentarze

 1. Mario, Ty sobie makijaż popraw a nie jakość oświaty. Moim zdaniem jest to wbrew prawu i powinno się za to pociągnąć do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Czym różni się nauczyciel od innych grup pracowników ? I proszę nie pisać tu o odpowiedzialności! Gdzie teraz jej nie ma ? Cała ta akcja jest po prostu śmieszna i żenująca. Wszystko kosztem innych czyli „dzieci”. Jaka powinna być reakcja rządzących? Obniżyć pensję o 1/2 i gwarantuje, że więcej nic takiego się nie zdarzy. Myślę, że 80-90% rodaków myśli podobnie. Tyle w temacie.

 2. Dziś strajkuje 8 godzin, chociaż w tygodniu pracuje niecałe 20 godzin, ale związek daje kawę, ciasteczka i „coś” rozgrzewającego na powrót – to jadę!!! Za strajk dziś, dostane jeszcze podwyżkę w kwietniu! Normalnie w korpo, dostałbym N za nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy i przy najbliższej okazji dostałbym wypowiedzenie, ale my nauczyciele to co innego – my mamy związki i kartę nauczyciela!!!
  PS. A nasz Broniasz jest super: Był przeciw utworzeniu gimnazjum, teraz jest przeciw likwidacji gimnazjów, a gdy rodzice sześciolatków protestowali w sejmie to udawał, że o niczym nie wie!!! Podziwiam gościa, to chyba ostatni gość z PRL na takim stołku!!!

 3. Beznadzieja-jest to ostatnia ostatnia grupa zawodowa która ma czelność domagać się podwyżki.Jaki przykład dla uczniów. jeśli komuś nie pasuje zawód nauczyciela i jego status-proste trzeba zmienić stanowisko pracy.Niech pracują 8-10h.dziennie, a na pewno zmienią zdanie.ZAMIAST STRAJKU WEŻCIE SIE DO PRACY.

 4. Do ludzi obrazajacych nauczycieli i miedzy innymi mnie. Naprawdę czyta sie to z przykroscią czlowiek tyle się uczył, teraz zmaga z wychowaniem waszych dzieci, które sa niełatwe. Czesto teraz uczestniczy w szkoleniach i to co słyszy od ludzi również po studiach to nie wierzy. Ja mam ukonczone 4 kierunki. Pierwszy kierunek zaczynało nas 60 a licencjat broniło 12 osób, nie licząc już magisterskich. Więc proszę jak macie coś pisać to z rozsądkiem.

 5. Do ludzi obrazajacych nauczycieli i miedzy innymi mnie. Naprawdę czyta sie to z przykroscią czlowiek tyle się uczył, teraz zmaga z wychowaniem waszych dzieci, które sa niełatwe. Czesto teraz uczestniczy w szkoleniach i to co słyszy od ludzi również po studiach to nie wierzy. Ja mam ukonczone 4 kierunki. Pierwszy kierunek zaczynało nas 60 a licencjat broniło 12 osób, nie licząc już magisterskich. Więc proszę jak macie coś pisać to z rozsądkiem.

 6. Zapominacie że cała „Solidarność” opierała się na jednym wielkim strajku, czyli oprze wobec władzy komunistycznej. Ludzie w przypadku zagrożenia utratą przywilejów pracowniczych lub pracy biorą przykład z „Solidarności” , której działacze aktualnie nami rządzą. Popieram nauczycieli w 100%, nie dajmy się przekupić obietnicom „dobrej zmiany”. Reformę oszczędnościową niech zaczną od siebie, od skrócenia do 2 kadencji posłom, od cofnięcia dofinasowania na biuro poselskie itd.

 7. A mnie te czarne postaci na czerwonym tle tak jakoś dziwnie kojarzą się z banderowską czernią, która za nic miała polskie dzieci, mordując je w bestialski sposób. A tak na marginesie, jutro moja żona idzie do pracy. A Wy nauczyciele będziecie strajkować, czy siedzieć w domu z rodziną. Dawniej jeden nauczyciel nauczał trzech przedmiotów i przez głowę nie przeszłaby mu myśl o strajku. Z tego co mówią media zależne i niezależne w Turcji potrzebują nauczycieli do obozów z uchodźcami, więc może tu jest rozwiązanie problemu. A dzieci dzisiaj są jakie są, bo my dorośli zamiast znaleźć dla nich czas wolimy pogoń za pieniędzmi i dzieci wychowuje sieć i całe zło, które się tam znajduje.

 8. Jaki tam z Ciebie canis lupus, co najwyżej vulpes vulpes, który udaje canis vulgaris.Jestem nauczycielem i uczę trzech przedmiotów w kilku szkołach.Nie strajkowałem.Jeśli wszystko kojarzy się z terorystą z Galicji-S. Banderą to pora na terapię. Przestań pić ukraińską wódkę i palić ukraińskie fajki, przerzuć się na dietę śródziemnomorską, zainwestuj w okulistę, pilnuj mikcji i potwierdź czy nie dopadła Cię nokturia.I spal tureckie ciuchy.

 9. A Ja popieram nauczycieli. Strajkują bo mają rację. Mają prawa walczyć o swoje postulaty. Wiele im zawdzięczamy. Zasługują na takie same pobory jak mundurowi czy lekarze. Czemu nikt nie strajkuje przed starostwo pokazać jak Starosta lubaczowski dba o Nasz powiat hahah. Czemu nie wyjdzie cie strajkowac pod UM Lubaczowa postrajkowac podziękować za wspaniały park i rzeźby pomniki. Haha. A jeśli chodzi o ludzi którzy piszą negatywne komentarze to napisze tak żal Wam dupe ściska z zazdrości co ? Nawet gości gości z Solidarności co znaczą juz tyle co płyn do wybielaczy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here