Powiat lubaczowski: Nauczyciele przyłączyli się do strajku

16

Ponad 200 podkarpackich szkół i placówek oświatowych, także z terenu powiatu lubaczowskiego, przyłączyło się do dzisiejszego (31.03) ogólnopolskim strajku nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje w ten sposób m.in. wobec reformy edukacji.

Takie plakaty pojawiły się m.in. na drzwiach Miejskiego Przedszkola nr 2 w Lubaczowie.

Zdaniem ZNP likwidacja gimnazjów wprowadzi chaos i doprowadzi do zwolnienia tysięcy pedagogów. Tylko na Podkarpaciu, jak twierdzą związkowcy, pracę straci ponad 2 tysiące nauczycieli. Podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch uważa z kolei, że to nie jest dobry czas na protest, ponieważ ministerstwo edukacji cały czas prowadzi rozmowy z różnymi środowiskami związanymi z oświatą.

Strajk zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego odbędzie się m.in. w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Przemyślu, Lubaczowie oraz w gminie Narol, gdzie do protestu przystąpili nauczyciele ze wszystkich szkół. Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się także podniesienia zasadniczego wynagrodzenia o 10 procent oraz deklaracji, że do 2022 roku w szkole nie dojdzie do zwolnień.

Placówki, które zdecydowały się na strajk zapewniają, że nie przyniesie on żadnych negatywnych skutków.

elubaczow.com, TVP Rzeszów, Radio Rzeszów

reklama
Ten baner wyświetlono 80 061 razy.

16 KOMENTARZE

 1. Mario, Ty sobie makijaż popraw a nie jakość oświaty. Moim zdaniem jest to wbrew prawu i powinno się za to pociągnąć do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Czym różni się nauczyciel od innych grup pracowników ? I proszę nie pisać tu o odpowiedzialności! Gdzie teraz jej nie ma ? Cała ta akcja jest po prostu śmieszna i żenująca. Wszystko kosztem innych czyli „dzieci”. Jaka powinna być reakcja rządzących? Obniżyć pensję o 1/2 i gwarantuje, że więcej nic takiego się nie zdarzy. Myślę, że 80-90% rodaków myśli podobnie. Tyle w temacie.

 2. Dziś strajkuje 8 godzin, chociaż w tygodniu pracuje niecałe 20 godzin, ale związek daje kawę, ciasteczka i „coś” rozgrzewającego na powrót – to jadę!!! Za strajk dziś, dostane jeszcze podwyżkę w kwietniu! Normalnie w korpo, dostałbym N za nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy i przy najbliższej okazji dostałbym wypowiedzenie, ale my nauczyciele to co innego – my mamy związki i kartę nauczyciela!!!
  PS. A nasz Broniasz jest super: Był przeciw utworzeniu gimnazjum, teraz jest przeciw likwidacji gimnazjów, a gdy rodzice sześciolatków protestowali w sejmie to udawał, że o niczym nie wie!!! Podziwiam gościa, to chyba ostatni gość z PRL na takim stołku!!!

 3. Beznadzieja-jest to ostatnia ostatnia grupa zawodowa która ma czelność domagać się podwyżki.Jaki przykład dla uczniów. jeśli komuś nie pasuje zawód nauczyciela i jego status-proste trzeba zmienić stanowisko pracy.Niech pracują 8-10h.dziennie, a na pewno zmienią zdanie.ZAMIAST STRAJKU WEŻCIE SIE DO PRACY.

 4. Do ludzi obrazajacych nauczycieli i miedzy innymi mnie. Naprawdę czyta sie to z przykroscią czlowiek tyle się uczył, teraz zmaga z wychowaniem waszych dzieci, które sa niełatwe. Czesto teraz uczestniczy w szkoleniach i to co słyszy od ludzi również po studiach to nie wierzy. Ja mam ukonczone 4 kierunki. Pierwszy kierunek zaczynało nas 60 a licencjat broniło 12 osób, nie licząc już magisterskich. Więc proszę jak macie coś pisać to z rozsądkiem.

 5. Do ludzi obrazajacych nauczycieli i miedzy innymi mnie. Naprawdę czyta sie to z przykroscią czlowiek tyle się uczył, teraz zmaga z wychowaniem waszych dzieci, które sa niełatwe. Czesto teraz uczestniczy w szkoleniach i to co słyszy od ludzi również po studiach to nie wierzy. Ja mam ukonczone 4 kierunki. Pierwszy kierunek zaczynało nas 60 a licencjat broniło 12 osób, nie licząc już magisterskich. Więc proszę jak macie coś pisać to z rozsądkiem.

 6. Zapominacie że cała „Solidarność” opierała się na jednym wielkim strajku, czyli oprze wobec władzy komunistycznej. Ludzie w przypadku zagrożenia utratą przywilejów pracowniczych lub pracy biorą przykład z „Solidarności” , której działacze aktualnie nami rządzą. Popieram nauczycieli w 100%, nie dajmy się przekupić obietnicom „dobrej zmiany”. Reformę oszczędnościową niech zaczną od siebie, od skrócenia do 2 kadencji posłom, od cofnięcia dofinasowania na biuro poselskie itd.

 7. A mnie te czarne postaci na czerwonym tle tak jakoś dziwnie kojarzą się z banderowską czernią, która za nic miała polskie dzieci, mordując je w bestialski sposób. A tak na marginesie, jutro moja żona idzie do pracy. A Wy nauczyciele będziecie strajkować, czy siedzieć w domu z rodziną. Dawniej jeden nauczyciel nauczał trzech przedmiotów i przez głowę nie przeszłaby mu myśl o strajku. Z tego co mówią media zależne i niezależne w Turcji potrzebują nauczycieli do obozów z uchodźcami, więc może tu jest rozwiązanie problemu. A dzieci dzisiaj są jakie są, bo my dorośli zamiast znaleźć dla nich czas wolimy pogoń za pieniędzmi i dzieci wychowuje sieć i całe zło, które się tam znajduje.

 8. Jaki tam z Ciebie canis lupus, co najwyżej vulpes vulpes, który udaje canis vulgaris.Jestem nauczycielem i uczę trzech przedmiotów w kilku szkołach.Nie strajkowałem.Jeśli wszystko kojarzy się z terorystą z Galicji-S. Banderą to pora na terapię. Przestań pić ukraińską wódkę i palić ukraińskie fajki, przerzuć się na dietę śródziemnomorską, zainwestuj w okulistę, pilnuj mikcji i potwierdź czy nie dopadła Cię nokturia.I spal tureckie ciuchy.

 9. A Ja popieram nauczycieli. Strajkują bo mają rację. Mają prawa walczyć o swoje postulaty. Wiele im zawdzięczamy. Zasługują na takie same pobory jak mundurowi czy lekarze. Czemu nikt nie strajkuje przed starostwo pokazać jak Starosta lubaczowski dba o Nasz powiat hahah. Czemu nie wyjdzie cie strajkowac pod UM Lubaczowa postrajkowac podziękować za wspaniały park i rzeźby pomniki. Haha. A jeśli chodzi o ludzi którzy piszą negatywne komentarze to napisze tak żal Wam dupe ściska z zazdrości co ? Nawet gości gości z Solidarności co znaczą juz tyle co płyn do wybielaczy.

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here