„Tak, POMAGAM!” – trwa XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

0

W niektórych sklepach Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego pojawiły się młode osoby w charakterystycznych czerwonych koszulkach. To wolontariusze Szkolnych Kół Caritas, którzy włączyli się w XII Ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas.

Fot. zamosc.caritas.pl.

Wolontariusze pojawili się w sklepach dziś (04.03), ale spotkać ich będzie można także jutro (25.03). Przez dwa dni zbierają żywność z długim terminem ważności, która w formie paczek trafi do potrzebujących przed Świętami Wielkanocnymi. Chętni mogą przekazać potrzebującym produkty takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne.

– Dwudniowa, XII zbiórka żywności TAK, POMAGAM! zorganizowana jest na terenie całej Polski w supermarketach oraz sieciach handlowych. W akcję zaangażowanych jest mnóstwo wolontariuszy, którzy przy kasach sklepowych odbierają artykuły spożywcze od Darczyńców. Wolontariuszy wyróżnia czerwona koszulka Caritas, identyfikator oraz promienny uśmiech. Wyróżnia ich również otwarte serce ponieważ, bezinteresownie ofiarują swój czas na czynienie dobra. Nad całością akcji czuwają regionalni koordynatorzy wolontariatu. Ze sklepów żywność trafia do siedziby Caritas, Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas, gdzie jest liczona, segregowana i pakowana a później wydawana potrzebującym – czytamy stronie diecezjalnego Caritas.

W XI zbiórce, przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze w naszej diecezji zebrali i rozwieźli około 20 ton żywności.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here