W podróż do Amazońskiej Puszczy – Emil Witt gościem lubaczowskiej biblioteki

0

Młody, 22-letni podróżnik, surwiwalowiec z Poznania Emil Witt był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie. Dzięki ciekawym opowieściom i zdjęciom, przybyłych na spotkanie zabrał do Amazońskiej Puszczy, najbardziej niezwykłego miejsca na ziemi – relacjonuje na swojej stronie placówka.


Emil, jako 18-latek, w 2013 r. spakował swój plecak i samodzielnie wyruszył w kilkumiesięczną podróż do Amazońskich Lasów Deszczowych w Brazylii. Wyprawa ta całkowicie odmieniła jego życie i pokazała, że warto podążać za marzeniami. Podczas spotkania mówił o zwyczajach Indian i ich życiu w ekstremalnych warunkach prezentując przebieg wyprawy na fotografiach i filmie. Uczestnicy dowiedzieli się, z czego słynna jest Brazylia, ile jest pór roku w Amazonii, że gringo to obcy po portugalsku, co jest odtrutką na ukąszenie jadowitego węża, że zachód słońca trwa tam 10 minut i jest zawsze o tej samej godzinie, dlaczego w dżungli nocą jest zimno i wiele, wiele innych rzeczy, które złożyły się na wspaniałą, żywą lekcję geografii.

Młody podróżnik na spotkaniu z młodzieżą zwrócił także uwagę na piękno przyrody Puszczy Amazońskiej, która rekompensuje wszelkie niedogodności i trudne momenty. Opowiedział także o puszczy nocą i o emocjach z tym związanych. W nocy dżungla ożywa, słychać odgłosy dzikich zwierząt walczących między sobą o przetrwanie… a gringo czuwa w swoim hamaku rozwieszonym między dwoma drzewami i ma nadzieję, że nie spotka się z jaguarem.

Emil Witt zachęcał licznie zgromadzoną młodzież okolicznych szkół do realizacji swoich marzeń, nawet wówczas jeżeli wydają się one nierealne. Jeżeli jednak bardzo nam na czymś zależy, to na pewno się uda.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

elubaczow.com, MBP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here