Lubaczów: Członkinie Teatru Małych Form z nagrodami

0

Małgorzata Stopyra i Magdalena Zarembska – członkinie Teatru Małych Form z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie zostały laureatkami konkursów recytatorskich „Lutnia Safony 2017” w Jarosławiu i XVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie – informuje na swojej stronie Urząd Miejski w Lubaczowie.

Fot. mok-jar.pl

W niedzielę (16.03) w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Recytatorskiego „Lutnia Safony 2017”. Jego celem jest przybliżenie dorobku literackiego kobiet w dziedzinie poezji na przestrzeni dziejów od starożytności do współczesności. W tym roku do rywalizacji, która odbyła się tydzień wcześniej, stanęło 34 recytatorów, w tym: 14 osób ze szkół gimnazjalnych oraz 20 osób ze szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodę Główną Konkursu – Statuetkę „Lutnia Safony 2017” otrzymała Małgorzata Stopyra, która swój talent szlifuje w MDK w Lubaczowie, pod czujnym okiem instruktor Grażyny Bielec. W konkursie wzięła udział także Magdalena Zarembska – również podopieczna Grażyny Bielec. Uczennica w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła III miejsce.

Dziewczyny wzięły udział także w XVII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza w Lublinie. Uroczyste podsumowanie rywalizacji odbyło się 15 marca w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku. Podczas Koncertu wystąpiło 9 wykonawców, którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w eliminacjach ogólnopolskich 14 marca w MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Komisja po wysłuchaniu recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej postanowiła przyznać Nagrodę Papierowej Korony za interpretację wiersza Józefa Czechowicza „Pieśń o niedobrej burzy” Małgorzacie Stopyrze. Natomiast Magdalena Zarembska otrzymała wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowywał Michał Kurek.

elubaczow.com, lubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here