Śmiertelny wypadek w Lubaczowie, nie żyje 22-latka [ZDJĘCIA]

18

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło dziś (20.03) rano na ul. Mickiewicza w Lubaczowie. W zderzeniu z busem zginęła 22-letnia kobieta kierująca osobowym nissanem.

Fot. KPP Lubaczów.

Do wypadku doszło około godz. 6.30 w Lubaczowie na ul. Mickiewicza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca nissanem micrą na zakręcie straciła panowanie na pojazdem i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka mercedesem sprinterem. W wyniku doznanych obrażeń 22-latka kierująca nissanem, mieszkanka gminy Cieszanów, zginęła na miejscu.

Droga wojewódzka nr 865, relacji Lubaczów – Cieszanów była zablokowana do godz. 11:00. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowości Antoniki i Futory.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


18 komentarze

 1. Droga śmierci… i jej kolejna ofiara, teraz nikt chyba juz nie powie ze wszystko co sie dzieje na tej drodze to efekt nadmiernych prędkości, podejrzewam ze dziewczyna z mikry raczej nie goniła… ten odcinek jest nawiedzony.

 2. Paskudny wypadek, widziałem na żywo jego skutki, dzisiaj są bardzo złe warunki pogodowe i prawdopodobnie dziewczyna śpieszyła się. Na tym odcinku to już kolejne poważne zdarzenie, nawierzchnię trzeba koniecznie zmodernizować, bo kocie łby miejscami przypominają skocznię.

 3. złe warunki atmosferyczne to jedna sprawa, druga to możne za duża prędkość choć nie koniecznie, dziewczyna mogła jechac 70/80 km/h, ale trzecia jest najważniejsza i on przyczyniła sie do niepotrzebnej śmierci, gdyby nawierzchnia na tym odcinku drogi była równa najprawdopodobniej nie doszło by do tego wypadku, ten zakręt stracił właściwy profil, w zakręcie jest hopka która podbija auto, skutkiem czego jest postawienie auta bokiem (tylna prawa strona zaczyna wyprzedzać przód) i tak tez stało się w tym przypadku.
  Zapewne większość pamięta jak na odcinku drogi Cieszanów-Dachnów była jeszcze stara nawierzchnia, w połowie tej drogi jest ostry zakręt, na nim tez był garb, zakręt stracił profil, przynajmniej raz w tygodniu dochodziło tam do wypadku, jakim dziwnym cudem wypadki przestały sie pojawiać po remoncie drogi.
  Także w kwestii winowajców tego typu wypadków dużą odpowiedzialność ponoszą zarządcy tej drogi.
  Również droga Cieszanów-Kowalówka jest świetnym przykładem

 4. pobocze jest wyższe od drogi stojąca woda i zalegające błoto, ta droga pamięta jeszcze czasy późnej komuny, prawie wszystkie drogi w powiecie lubaczowskim są w tragicznym stanie, droga miedzy Lubaczowem a Zaprzekopem to chyba jest najgorsza, kandydaci na radnych przed wyborami obiecują gruszki na wierzbie a gdy już zostaną wybrani to mamy to co mamy, nie potrzebnie giną ludzie ! Gdyby ktos po takiej tragedii zaskarżył Rejon Drog Publicznych lub właściciela takiej drogi i po wyroku sadu mieli zapłacić wysokie odszkodowanie moze w końcu wzięli by sie do sumiennego wykonywania swoich obowiazkow

 5. Na zakrętach działa siłą odośrodkował czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć fakt że dziewczyna znalazła się po stronie przeciwnej tej sile czy nie próbowała przed czymś uciekać?????najwygodniej przypisać winę temu kto nic już niepowie

 6. Wyrzucenie auta na przeciwny pas w takim przypadku morze spowodować jedynie najazd tylnym kołem na próg jezdni mam na myśli łączenie asfaltu z poboczem gdzie pobocze znajduje się poniżej jezdni wtedy następuje gwałtowne szarpniecie co powoduje wyrzuceniem na przeciwny pas.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here