Chwile „Z plenerów w magicznych zakątkach świata” zatrzymane w obrazach

0

W najbliższą niedzielę w Muzeum Kresów w Lubaczowie zobaczyć będzie można wystawę malarstwa „Z plenerów w magicznych zakątkach świata”. Otwarcie ekspozycji prac Franciszka Ryszarda Mazurka odbędzie się o godz. 11:00 w Galerii Oficyna.

fot. elubaczow.com

Na wystawę zapraszają Stanisław Piotr Makara – Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie i Franciszek Ryszard Mazurek – artysta malarz. Na ekspozycji podziwiać będzie można prace pełne kolorów, rozbłysków i cieni przedstawiające krajobrazy Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Jordanii, Izraela, czy Puerto Rico. Obrazy podkreślają piękno natury poprzez doskonale dobraną kolorystykę i odwzorowanie szczegółów. Tematem jest przyroda przedstawiona taką, jaka rzeczywiście jest – bez żadnych ingerencji. Malowidłom towarzyszy nuta nostalgii i świadomości nieodwracalnych zmian postępujących z rytmem natury i cywilizacji.

Franciszek Ryszard Mazurek urodził się w 1951 r. w Wolawcach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, Studium Reklamy w Ciechanowie (koło Warszawy), Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1979 r. obronił dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Jest artystą plastykiem, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace znajdują się w muzeach: Polski, Ukrainy, a także w zbiorach prywatnych m.in. w: Kanadzie, Francji, Danii, Szwecji, Holandii i Stanach Zjednoczonych.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here