Radio Rzeszów: Powiat lubaczowski chce promować turystykę rowerową

0

Gminy powiatu lubaczowskiego stawiają na turystykę aktywną i chcą rozbudować sieć ścieżek rowerowych wokół przebiegającego przez powiat szlaku Green Velo. Chodzi o zatrzymanie turystów na dłużej, aby mogli podziwiać uroki południowej części Roztocza – informuje Radio Rzeszów.

Fot. Szlak Green Velo, arch.

Samorządowcy, którzy są skupieni w Związku Gmin „Ziemia Lubaczowska, chcą przede wszystkim zwrócić na atrakcje turystyczne, które są praktycznie w każdej gminie. Chodzi m.in. o pas sowieckich umocnień, czyli bunkry tzw. linii Mołotowa, liczne zabytki bruśnieńskiego ośrodka kamieniarskiego oraz cerkwie zarówno drewniane, jak i murowane.

Wartość projektu, który powinien usprawnić turystykę rowerową w regionie przygranicznym, wynosi 2 miliony euro. Osiem samorządów zrzeszonych w Ziemi Lubaczowskiej podpisało porozumienie z trzema sąsiednimi gminami z Ukrainy: Niemirowem, Jaworowem i Iwanofrankowem i wspólnie starają się o unijne pieniądze z programu Polska – Białoruś – Ukraina.

To kolejna inicjatywa Związku Gmin ukierunkowana na promocję i rozwój turystyki na podkarpackiej części Roztocza. Samorządy w porozumieniu z Lasami Państwowymi chcą także rozwijać na naszym terenie turystykę militarną.

elubaczow.com, Radio Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here