Maaw Sport Team Lubaczów zwycięża Podkarpacką Futsalową Ligę Mistrzów

0

Drużyna Maaw Sport Team Lubaczów wybrała się w niedzielę (05.03) na Podkarpacką Futsalową Ligę Mistrzów do Krosna, reprezentując po raz pierwszy Lubaczów w tych rozgrywkach. Zawodnicy spisali się świetnie, zwyciężając w bardzo mocno obsadzony turnieju.

Ekipa Maaw Sportu jechała na ten turniej w roli kopciuszka, gdyż na papierze była teoretycznie najsłabsza. Pozostałe zespoły miały w swoich szeregach zawodników z III i IV ligi. Debiutanci z powiatu lubaczowskiego chcieli jednak pokazać się z dobrej strony i rywalizować na równi w grupowej fazie rozgrywek. Końcowy rezultat zaskoczył wszystkich!

Pierwszy mecz w grupie piłkarze Maaw Sportu zagrali z drużyną Zasanie Dąbrówka. Niestety, nie zaczęli dobrze, gdyż praktycznie przez całe spotkanie przegrywali 0:1. Na szczęście w końcówce zdołali wyrównać na 1:1 (nie strzelając przy tym 4 rzutów karnych). Bramkę na wagę remisu strzelił Sebastian Rogowski. Drugi mecz z Dębicą zaczął się podobnie jak pierwszy, strata bramki i znów dążenie do wyrównania i kolejny remis 1:1 stał się faktem. Gola zdobył Rafał Urban. Ostatni mecz w grupie ze względu na układ tabeli był o wszystko, gdyż piłkarze musieli go wygrać, aby wyjść z grupy. Podobnie jak wcześniej drużyna Maaw Sport Team Lubaczów pierwsza straciła gola i ponownie musiała gonić wynik. Solidna gra ostatecznie okazała się skuteczna, gdyż piłkarze z Lubaczowa wygrali mecz – dzięki bramkom Sebastiana Rogowskiego i Rafała Urbana. Awans do kolejnej fazy rozgrywek stał się faktem.

Ćwierćfinał przyszło zagrać lubaczowskiej ekipie z najmocniejszą tego dnia ekipą RedBull z Wiązownicy, która wygrała zdecydowanie swoją grupę nie tracąc przy tym żadnej bramki. Drużyna Maaw Sportu podeszła do tego spotkania bardzo zmobilizowana, co pokazały już pierwsze minuty meczu. Grę głównie prowadziła Wiązownica na połowie zawodników z naszego powiatu, jednak Maaw Team dobrze się bronił, a rewelacyjnie tego dnia w bramce spisywał się Jakub Tomaszewski. W końcu po kontrze udało się strzelić pierwszą bramkę i wynikiem 1:0 (K. Mazurkiewicz) zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Druga zaczęła się także od natarcia drużyny Red Bulla, co szybko przyniosło efekt w postaci bramki i wyrównania stanu bramkowego. Mecz dalej toczył się pod dyktando zawodników z Wiązownicy, jednak i tym razem z kontry ruszyła drużyna Maaw Sportu, co ponownie przyniosło niespodziewane prowadzenie 2:1 (J. Gutkowski). W końcówce drużyna Red Bulla wycofała bramkarza i rozpaczliwie dążyła do wyrównania, jednak dobrze broniący się Maaw Sport dotrwał do końca i sprawił dużą niespodziankę awansując do półfinału.

W półfinale przyszło się zmierzyć znów z drużyną z Dębicy. W tym spotkaniu zawodnikom z naszego powiatu wychodziło wszystko, co przyniosło aż 5 bramek (2 x R. Urban, J. Gutkowski, K. Pukas, K. Mazurkiewicz), przy stracie tylko jednego gola. Sensacja stała się faktem – Maaw Sport Lubaczów awansował do finału, w którym zmierzył się z drużyną Eurobus Przemyśl.

Finał rozpoczął się fatalnie dla Maww Sport Team Lubaczów. Po szybko straconych 2 bramkach grę prowadziła ekipa z Przemyśla i nic nie zapowiadało pozytywnego zakończenia tego spotkania. Po przerwie gra wyglądała podobnie jak w pierwszej. Po kilku minutach z dosyć dużej odległości na strzał zdecydował się Jarosław Gutkowski, co przyniosło sukces w postaci bramki kontaktowej.

Ta sytuacja podziałała na naszą drużynę bardzo mobilizująco. – opowiada Łukasz Mazurkiewicz

Po chwili było już 2:2 (R. Urban), zawodnicy z Lubaczowa poszli dalej za ciosem i w krótkim czasie strzelili aż 3 bramki i wyszli na prowadzenie 3:2 (R.Urban). Ostatnie 2 minuty to natarcie zawodników z Przemyśla, po wycofaniu bramkarza jeszcze bardziej się nasiliły ataki jednak po stracie piłki na strzał z daleka zdecydował się K. Pukas trafiając do pustej bramki na 4:2 i sensacyjnie Maaw Sport Lubaczów wygrał Podkarpacką Futsalową Ligę Mistrzów pozostawiając w tyle 15 drużyn z Podkarpacia.

Warte odnotowania jest że drużynę Maaw Sportu reprezentując Lubaczów i powiat lubaczowski reprezentowali tylko zawodnicy grający w klubach naszej lubaczowskiej A klasy takich jak: Zdrój Horyniec, Gwiazda Wielkie Oczy, Huragan Basznia Dolna oraz Start Lisie Jamy.

Skład Maww Sport Lubaczów: Rafał Urban, Krystian Pukas, Sebastian Rogowski, Kamil Mazurkiewicz, Jakub Tomaszewski, Józef Hołobud, Kamil Pupka, Jarosław Gutkowski, Adam Nepelski, Piotr Gemuda

Opiekunami drużyny byli: Łukasz Mazurkiewicz, Janusz Dziadosz.

Piłkarze Maww Sport Team Lubaczów przypominają, że specjalne podziękowania za finansowe wsparcie wyjazdu należą się: Wójtowi Gminy Lubaczów – Panu Wiesławowi Kaplowi, Dyrektorowi MOSiR w Lubaczowie – Panu Waldemarowi Łuczakowi, Właścicielowi firmy Maww Sport – Panu Wojciechowi Kiszce, Właścicielce firmy Firmy P.H.U. GÓRAL – Pani Beacie Górskiej, Właścicielowi Firmy WedStudio – Panu Pawłowi Maksymcowi, Właścicielowi Firmy Trans-Bus – Panu Mariuszowi Hulakowi.