Konkursy recytatorskie z myślą o kobietach, dziewczynach i dziewczynkach

1

„O kobietach, dziewczynach i dziewczynkach…” opowiadać będą uczestnicy XXII Dziecięcego i XVI Gimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego, który odbędzie się 8-9 marca o godz. 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Fot. MDK w Lubaczowie, arch.

Dwudniowa impreza rozpocznie się w Dniu Kobiet, dlatego przedmiotem tegorocznej edycji jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, których dorobek nawiązuje do myśli przewodniej „O kobietach, dziewczynach i dziewczynkach…”. Uczestnicy rywalizacji zaprezentują jeden utwór – wiersz lub fragment prozy. Jury, któremu przewodniczyć będzie Jarosław Figura z Lublina – aktor Sceny Plastycznej KUL, polonista, scenograf i reżyser, zwróci uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Każdy z uczestników otrzyma dyplom, a laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Ponadto zostaną oni zaproszeni do udziału w konkursie o tytuł „RECYTATORA ROKU 2017”.

XXII Dziecięcy i XVI Gimnazjalny Konkurs Recytatorski Powiatu Lubaczowskiego ma na celu promocję dokonań artystycznych, przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym środowiska lokalnego oraz upowszechnianie kultury słowa wśród dzieci i młodzieży.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here