Samorządy chcą razem starać się o fundusze na odnawialne źródła energii

0

Samorządy gminy i miasta Lubaczów, Horyńca-Zdroju, Narola, Baranowa Sandomierskiego, Gorzyc i Nowej Dęby podpisały umowę partnerską, która pozwoli im wspólnie ubiegać się o fundusze na rozwój odnawialnych źródeł energii.

Fot. lubaczow.com.pl

Samorządy zamierzają wspólnie złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Poddziałania 3.1 Rozwój OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 obejmujący rozwój odnawialnych źródeł energii na terenie partnerskich gmin. W założeniach tego projektu, gospodarstwa domowe uzyskają wsparcie na przedsięwzięcia dotyczące wytwarzania energii z odnawialnych źródeł energii – mogą to być panele fotowoltaiczne, czy też pompy ciepła. Tylko na terenie gminy Lubaczów udziałem w przedsięwzięciu zainteresowanych jest 186 gospodarstw domowych.

– Zawarcie partnerstwa związane jest z potrzebą maksymalizacji ilości energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w projekcie, stąd też połączenie działań chroniących środowisko na obszarze partnerskich gmin zwiększa szanse na otrzymanie dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Powyższa umowa ustala wzajemne zobowiązania organizacyjne i finansowe partnerów, związane z realizacją zadania oraz stanowi niezbędny załącznik do wniosku, który zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego – informuje na swojej stronie gmina Lubaczów.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here