Green Velo z certyfikatem dla Najlepszego Produktu Turystycznego

0

Przebiegający m.in. przez powiat lubaczowski Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo otrzymał certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku. Wyróżnienie przyznano podczas targów Tour Salon w Poznaniu.

Fot. greenvelo.pl

Przypomnijmy, że trasa Wschodniego Szlaku Rowerowego prowadzi przez pięć województw wschodniej Polski, w tym przez 5 parków narodowych i 15 parków krajobrazowych. Podkarpacki odcinek trasy zaczyna się przy granicy z województwem lubelskim w miejscowości Podlesina (gmina Narol) i przebiega m.in. przez Narol, Horyniec-Zdrój, Radruż, Nowiny Horynieckie, Hutę Kryształową, Krowicę Samą, Żmijowiska i Wielkie Oczy. Wśród atrakcji tego odcinka trasy wymienia się wiele zabytków, a wśród nich klasycystyczny pałac hrabiego Feliksa Antoniego Łosia w Narolu, zespół cerkiewny i cerkiew w Radrużu, tajemnicze kregi kamienne w Nowinach Horynieckich, park podworski z pomnikami w Krowicy Samej czy cerkiew w Żmijowisjkach.

Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy, którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Na turystów czeka także ponad 545 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, czyli rekomendowanych obiektów (noclegowych, gastronomicznych, usługowych) świadczących usługi dedykowane turystom rowerowym. Od głównej trasy odchodzą „odnogi” – to łączniki i pętle, które prowadzą do miejsc atrakcyjnych turystycznie i węzłów komunikacyjnych.

Konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej służy podnoszeniu jakości produktów turystycznych, a więc ich rozwojowi przez współzawodnictwo na rynku usług turystycznych. Certyfikat dla „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej, to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Jak przekonuje POT, nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here