Lubaczów: Rzeźba i rysunek w MDK

0

W galerii MDK pojawią się prace Agnieszki Tuleji, Barbary Gancarz Blonski i Krystyny Gawron. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (24.02) o godz. 17:00, a zwiedzający kontemplować dzieła będą mogli do 2 kwietnia.

„ZIARNO NADZIEI”, fot. Krystyna Gawron.

Agnieszka Tuleja ukończyła studia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom obroniła w 2003 roku w pracowni rzeźby prof. Marii Siuty-Góreckiej. W latach 2003-2008 pracowała na stanowisku asystenta, a następnie wykładowcy w Zakładzie Edukacji Plastycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, oraz jako asystent w Zakładzie Rzeźby Instytutu Sztuk Pięknych UR. Obecnie wraz z mężem prowadzą firmę reklamową. Uprawia rzeźbę w różnych technikach oraz rysunek.

Barbara Gancarz Blonski studiowała na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W czasie studiów odbyła staż na Słowacji. Tytuł magistra sztuki otrzymała na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. W swojej twórczości zajmuje się głównie rysunkiem i rzeźbą, ale tworzy także instalacje, zajmuje się malarstwem i fotografią. Wrażliwe emocjonalne prace są inspirowane głównie uczuciami związanymi z jej filozoficznym patrzeniem na życie. Pracowała jako wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Obecnie żyje i tworzy koło Krakowa.

Krystyna Gawron jest absolwentką PLSP w Rzeszowie. Studiowała również na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Obroniła dyplom z wyróżnieniem zrealizowany w pracowni rzeźby prof. Józefa Sękowskiego i w pracowni ceramiki prowadzonej przez prof. Czesława Dźwigaja. W 2004 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie rzeźby. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się działalnością artystyczną, projektową i pedagogiczną. W dorobku artystycznym posiada kilkanaście wystaw indywidualnych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here