Po raz siódmy opowiedzą o wyprawach motocyklowych

0

Wyprawy motocyklem po świecie niosą ze sobą wiele emocji, wzruszeń i doświadczeń. Z niezapomnianymi chwilami z podróży podzielą się z nami miłośnicy jednośladów. W Narolu w restauracji „Pałacowa” 24 i 25 lutego opowiedzą o krainach rozciągających się w różnych częściach świata.

Fot. Tomasz Michalski, arch.

Siódmą serię „Naszych Wypraw Motocyklowych” zapoczątkuje o godz. 18:30 opowieść Agaty Lange o Kolumbii, niesamowitym miejscu, które przyciąga motocyklistów krętymi i malowniczymi drogami, dużą ilością szutrów i niesamowitymi widokami. W kraju, w którym krajobrazy zmieniają się jak rękawiczki (dżungla, pustynia, góry) nie ma mowy o nudzie.

Następnie o godz. 20:00 Joanna Świercz zrelacjonuje pierwszą kobiecą motocyklową wyprawę w Himalaje. Była to ambitna wyprawa licząca 3000 kilometrów. Podróżniczki wjeżdżały na cztero i pięciotysięczne przełęcze, w tym trzy najwyżej położone i dostępne dla ruchu kołowego. W programie prezentacji znajdą się ciekawe opowieści, fantastyczne zdjęcia oraz film z podróży.

Drugi dzień spotkań podróżników motocyklowych rozpocznie się o godz. 12:00 tematem „Wrześniowy wypad śladami najwyższych przełęczy rumuńskich Karpat”, ukazującym kraj w zasięgu każdego z nas łamiący wszelkie stereotypy. Dominik „Arkham” Jędrzejowski swoją prezentacją i krótkimi filmami przeniesie do kraju przygód, niezwykłych kontrastów i drogowego raju dla motocyklistów.

Następnie, o godz. 14:30, po krótkiej przerwie obiadowej, uczestnicy razem z Maćkiem Dobrowolskim przeniosą się do Iranu, kolebki cywilizacji perskiej, państwa Ajatollachów. Motocyklista opowie o ludziach, których poznał i miejscach, jakie zobaczył na trasie wiodącej przez Bałkany, Turcję, Iran i Kaukaz. Postara się odczarować negatywne stereotypy, jakie krążą o Islamskiej Republice Iranu i udowodnić, że podróż do tego dalekiego kraju i obcowanie z jego mieszkańcami jest prawdziwą przyjemnością.

Po południu, o godz. 16:30 organizatorzy imprezy – Tamara i Paweł Głaz przeniosą uczestników do zalążka krainy wikingów smaganej deszczem i chłodem, nawet w słoneczne dni. Opowiedzą o swojej wyprawie, której trasa wiodła wokół Morza Bałtyckiego przez terytorium Niemiec, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i republik nadbałtyckich.

Ostatnia prezentacja zabierze słuchaczy do Tajlandii, która urzeka wspaniałą i tanią kuchnią, pięknem naturalnego krajobrazu – gór porośniętych lasem tropikalnym, wąskimi ścieżkami w dżungli, drogami wśród bananowców lub upraw herbaty. Urzeka wspaniałymi plażami, ciepłym morzem, nocnym bazarem i szczególną atmosferą, o której opowie Krzysztof „Globo” Zaczek.

W tym roku VII edycję imprezy „Nasze Wyprawy Motocyklowe” uświetnią występy dwóch zespołów muzycznych 32 BAND i LTM. Organizatorzy zapewniają, że będzie głośno, energetycznie i żywiołowo.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here