Smog zagrożeniem także dla mieszkańców Lubaczowa

4

Mapa jakości powietrza na Podkarpaciu pokazuje, że obecnie najbardziej zagrożone smogiem tereny to duże aglomeracje miejskie i tereny wzdłuż najważniejszych traktów komunikacyjnych. Okazuje się jednak, że narażeni są także mieszkańcy Lubaczowa i okolic.

Fot. elubaczow.com

O smogu, który jest sporym zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego, w ostatnim czasie było głośno w całej Polsce. W tej kwestii najczęściej mówi się w odniesieniu do dużych aglomeracji miejskich, ale jak pokazuje mapa jakości powietrza na Podkarpaciu, na negatywne skutki tego zjawiska narażeni są także mieszkańcy Lubaczowa i okolic. Prognoza na dzień dzisiejszy określa kategorię powietrza w naszym mieście jako złą. To oznacza, że, osoby narażone na ryzyko, czyli seniorzy i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza powinny unikać wyjść na zewnątrz, a pozostałe osoby powinny je ograniczyć. Nie zaleca się także aktywności na zewnątrz.

Zanieczyszczenie powietrza, jakim jest smog, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych powstających głównie w skutek spalania węgla oraz spalin pojazdów.

Indeks Jakości Powietrza na dzień 15.02.2017 r., powietrze.podkarpackie.pl.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

  1. „Zanieczyszczenie powietrza, jakim jest smog, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych powstających głównie w skutek spalania węgla oraz spalin pojazdów.”

    co za alchemik to pisał?

    proszę porównać ilość spalanego węglą np. w Niemczech i w Polsce… a jakoś Niemcy to „zielona wyspa Europy” jeśli chodzi o zanieczyszczenie. Niby.

  2. problem smogu to problem całej europy nie tylko polski ale ostatnio nam się tylko obrywa mieszkam w Irlandii i tu ten problem też występuje wieczorem jak zaczyna sie palenie w kominkach to nie ma czym oddychać mi się wydaje że komuś bardzo zależy żeby ograniczać nasz węgiel i to jest problem smog był zawsze i nie da się tego pozbyć z dnia na dzień i nie jest to tylko polski problem jak to się ostatnio przedstawia

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here