PSL tworzy Ruch Obrony Samorządności na Podkarpaciu

15

Z inicjatywy PSL – w Rzeszowie powołano wojewódzkie struktury Ruchu Obrony Polskiej Samorządności. To część krajowego stowarzyszenia utworzonego na początku roku w Warszawie.

Fot. PSL Rzeszów.

Lider podkarpackich ludowców, poseł Mieczysław Kasprzak, powiedział, że samorządom odbierane są kolejne kompetencje. Wymienił m.in. decydowanie o sieci szkół, kwestie służby zdrowia czy uprawnienia powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego. Do zadań ROPS należy m.in. wspieranie i rozwój samorządności terytorialnej, gospodarczej, zawodowej i organizacji pozarządowych jako podstawowego prawa Rzeczypospolitej Polskiej.

Pod deklaracją popierającą Ruch Obrony Polskiej Samorządności podpisały się dziś 33 osoby z Podkarpacia, głównie radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie. Na spotkaniu obecny był m.in. burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny. Poseł Kasprzak powiedział, że ruch ma charakter ponadpartyjny, a udział w stowarzyszeniu zadeklarował m.in. prezydent Rzeszowa.

Zobacz film z konferencji prasowej.

Ruch Obrony Polskiej Samorządności

Dzisiaj powołaliśmy do życia Ruch Obrony Polskiej Samorządności na Podkarpaciu. To nasz wspólny sprzeciw wobec działań PiS, który chce pozbawić obywateli praw wyborczych.

Polskie Stronnictwo Ludowe #nowePSL

Opublikowany przez Mieczysław Kasprzak na 11 lutego 2017

elubaczow.com, Radio Rzeszów


15 komentarze

 1. Panie Mieczysławie , a gdzie Pan był jak PO wraz z PSL-em likwidowało punkt gazowniczy w Lubaczowie, podnosiło wiek emerytalny, kradło nasze pieniądze z OFE, podwyższało VAT na ubranka dziecięce z 8 do 23 % itp. To ja Panu odpowiem, było to tak Pan i Pan Bury trzymaliście się mocno stanowisk i koryta i za przeproszeniem nie nadstawialiście dupy z obawy przed utrata stołków, żeby nie drażnić PO i Tuska i mieliście w dupie samorządy i obronę demokracji choć była ona łamana na każdym kroku co dobitnie potwierdziły tzw. taśmy prawdy i choć przez wiele lat na Was głosowałem to z perspektywy czasu i braku działań z Waszej strony żałuję tego. Z Wami jest tak – jeżeli wy rządzicie wtedy to jest demokracja, ale jeżeli rządzi PIS to to już nie jest demokracja i trzeba utworzyć jakiś śmieszny KOD pod przewodnictwem alimenciarza i oszusta aby bronić demokracji która notabene ma sie całkiem dobrze.

 2. Demokracji??? Nie żartuj!!! Upolitycznianie i zawłaszczanie sądów i prokuratury, wyrzucenie z armii doświadczonych dowódców i tworzenie „armii Macierewicza”, co to najwyżej może biegać z łukami po łąkach za dzikim ptactwem, różni „Misiewicze” i „Piotrowicze”, wrabianie młodego kierowcy w spowodowanie wypadku Premier byle tylko obronić wpadkę „borowików” (najlepszych dawno się pozbyto za „nieprawomyślność:”) – tu link do „protokołu rozbieżności” w tej sprawie: http://www.tvn24.pl/wypadek-premier-beaty-szydlo-rozbiezne-ustalenia,715264,s.html, reforma ZUS (10 złotowe podwyżki), to ta demokracja??? To ja bardzo dziękuję, wolę już dyktaturę.

 3. Tak. Zamknąć TVN i wszystkie inne niezależne media i zostawić tylko „Wiadomości” i Teleexpress, gdzie przez 90% programu leci „katastrofa smoleńska” i kolejne miesięcznice lub „złote myśli Prezesa”. Kiedyś już tak było … Urban i spółka, jeżeli komuś coś to mówi ….

 4. Z tym, że manipulują to się zgadzam. Manipulują podobnie jak wszystkie inne media, także TVP, np. taki „drobiazg” w „Wiadomościach” jak linia pojedyncza przerywana na ulicy w komputerowej animacji wypadku Pani Premier, gdy w rzeczywistości jest podwójna ciągła, nie wspominając o takiej żenadzie jak wymazanie serduszka WOŚP z kurtki posła.

 5. do Myszka Miki
  Kiedyś już tak było? Gdyby Urban i spółka mieli na to jakiś wpływ ,to gwarantuję ci ,że nie napisałabyś już ani słowa i siedziałabyś już w więzieniu za „obrazę władzy” .Więc nie pier..l bzdur, takie typowo lewackie pisanie wiecznie was boli smoleńsk ( notabene nie wyjaśniony do tej pory) teraz wypadek Pani Premier na który nie miła żadnego wpływu ale jak zwykle lewackie popier..cy robią z tego aferę aby zbić jakiś tam kapitał polityczny ,co w publikowanych sondażach nawet tych szmatławców typu TVN czy GW nie ma odzwierciedlenia bo rząd PiS jest najlepiej ocenianym rządem od 89 roku. Pomimo wielkiego hejtu w mediach i portalach społecznościowych, wylewania pomyj i obrażania DEMOKRATYCZNIE wybranej władzy, społeczeństwo takim jak ty i tobie podobnym ludziom pokazuje środkowy palec.Więc zamilcz lewacka istoto ,bo jak My wyjdziemy na ulicę w poparciu rządu i Prezydenta ,to was czapkami przykryjemy i popędzimy z tej znienawidzonej dla was Polski

 6. Głównie do gf – Z politykami już tak jest (obojętnie z jakiej są opcji), że wykorzystają każdą okazję, żeby coś ugrać, szkoda tylko że przy okazji psują i dzielą społeczeństwo. Panią Premier trudno obwiniać o wypadek, bo wpływ miała wtedy żaden, ale co innego później, później ma cały aparat państwa po swojej stronie, w przeciwieństwie do kierowcy seicento, który jest chyba największą ofiarą tego wypadku. Co do Smoleńska, to chyba każdy człowiek, który więcej kieruje się swym własnym rozumem niż mediami PiSowskimi czy POwskimi już chyba wie, że tego się wyjaśnić nie da, winnych jest dużo ludzi, w Polsce, w Rosji, wśród organizatorów i odpowiedzialnych za lot, i zapewne także wśród ofiar tego nieszczęsnego lotu, a Putin wraku nigdy nie odda. Nie słyszałem, żeby ludzie o lewicowych poglądach chcieli kogokolwiek inaczej myślącego skądkolwiek przepędzać. Prawicowcy niestety widać chcieliby. Mam nadzieję, że w Polsce nigdy żadne oszołomstwo, ani z lewa ani z prawa, na takie rzeczy nie pozwoli.

 7. Artykuł był o PSL a zrobiło się trochę nieprzyjemnie, nawet w czasach demokracji lewica mi się kojarzy z komunistami Kwaśniewski Urban, Miler i jak pamiętam z historii to wypędzanie inaczej myślących już miało miejsce i taki „Lewak” powinien mieć choć trochę umiaru. W opinii dodam,że PSL prawie wszystko w Lubaczowie zagarnął, łącznie z podciotkami.

 8. Wypędzanie, owszem było, ale wtedy kiedy nie było demokracji i mam nadzieję, że takie czasy nigdy nie wrócą, że żadni ekstremiści, ani lewicowi ani prawicowi, nie będą na tyle silni żeby przejąć władzę. A PSL? Skoro w naszym powiecie jest jak jest to chyba dlatego, że ludzie tak chcą, a przynajmniej większość z tych co chodzą na wybory. Może tych głosujących na PSL, co mają z tego jakiekolwiek korzyści, co coś temu zawdzięczają, jest na tyle dużo, że nic się nie zmienia. Może ci niezadowoleni powinni się bardziej zmobilizować w następnych wyborach.

 9. zgadzam się z komentarzami użytkowników Mecenas i gf.. Demokracja jest wyłącznie wtedy kiedy rządzi opcja liberalna. Jak rządzi faktycznie najlepszy rząd od 1989 roku to już tej demokracji nie ma. To samo Bruksela. Musi być tak tylko jak im się wydaje. Do cholery jasnej ,wybraliśmy ten rząd (przynajmniej ja) i tego Prezydenta żeby się zmieniło to że różnej maści Szechtery ,Bolki i inne mendy nie decydowały o naszym życiu. Trzymam kciuki za obecną władzę i jestem naprawdę zadowolony. Oczywiście,nie wszystko mi się podoba,serio. Ale nikt nie jest idealny a w porównaniu z tą rudą …no wiecie co to jest kompletna różnica. Oby kodziarze i inni nie zrobili Majdanu a będzie dobrze. Patrzcie. Nawet ten protest w Sejmie. Kompletna porażka. Wyszli na idiotów bo takimi są. Pozdrawiam

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here