Horyniec-Zdrój wśród laureatów rankingu zrównoważonego rozwoju

0

Gmina Horyniec-Zdrój, jako jedyny reprezentant samorządów powiatu lubaczowskiego, znalazła się wśród laureatów rankingu zrównoważonego rozwoju Podkarpacia. Jego wyniki zostały zaprezentowane podczas sobotniego (04.02) Ogólnopolskiego Noworocznego Spotkania Samorządów w G2A Arenie w Jasionce.

fot. Daniel Kozik, Biuro Prasowe UMWP.

Ranking zaprezentował prof. Eugeniusz Sobczak z Politechniki Warszawskiej, który kieruje badaniami. Wskaźniki na podstawie, których został on opracowany obejmują aż trzynaście lat. Do promowania dobrych praktyk rozwojowych wykorzystywana jest autorska metodyka opracowana przez prof. Sobczaka.

Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Gmina Horyniec-Zdrój, jako jedyna jednostka samorządowa z powiatu lubaczowskiego, zajmując trzecie miejsce w kat. gmin wiejskich, znalazła się wśród laureatów rankingu. Podczas specjalnej gali dyplom odebrał wójt gminy Robert Serkis.

Fot. horyniec-zdroj.pl

elubaczow.com, podkarpackie.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here