Podkarpacie, powiat lubaczowski: Rusza kwalifikacja wojskowa

0

Na terenie województwa podkarpackiego ruszyła dziś (30.01) kwalifikacja wojskowa. Do końca kwietnia przed specjalną komisją powinno stanąć ponad 16 tys. osób.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Od poniedziałku (30.01) do 28 kwietnia br. na terenie województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa przy współudziale wojewody podkarpackiego, starostów, szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie i wojskowych komendantów uzupełnień. Obejmie ona prawie 12 900 mężczyzn urodzonych w 1998 roku, 2 780 mężczyzn urodzonych w latach 1993-1997, którzy nie stawali dotychczas do kwalifikacji wojskowej, oraz 422 kobiety.

Ustalenia zdolności do czynnej służby wojskowej dokona 21 powiatowych komisji lekarskich obejmujących poszczególne powiaty regionu. Nadzór nad działalnością powiatowych komisji lekarskich sprawować będzie Wojewódzka Komisja Lekarska w Rzeszowie.

Osoba wezwana do kwalifikacji wojskowej jest obowiązana zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu. Osoby, które po raz pierwszy zostaną lub zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej, powinny zabrać ze sobą:
– dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
–    dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych, przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej,
–    aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy,
–   dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadanych kwalifikacjach zawodowych.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here