„Jeszcze rok temu byłam szczęśliwą, normalną dziewczyną”

1

Nazywam się Aśka, mam 23 lata. Jeszcze rok temu byłam szczęśliwą, normalną dziewczyną, studentką weterynarii, której do głowy by nie przyszło, że ból kręgosłupa, który tak usilnie próbowałam wyleczyć, zwiastuje nowotwór – rozpoczyna swój wpis na facebooku lubaczowianka Joanna Szczybyło. Dziewczyna, będąc pod opieką Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie, walczy z ciężką chorobą.

Fot. Asia Szczybyło.

Asia o swoim „przeciwniku” (mięsak Ewinga prawego dołu biodrowego) dowiedziała się dość późno, głównie poprzez złe diagnozowanie. Guz w jej miednicy zdążył urosnąć do kilkunastu centymetrów i stał się nieoperacyjny. Przez miesiące sprawiał dziewczynie potworny ból, a przede wszystkim – naciekając na nerw – sprawił, że jej noga przestała działać tak, jak powinna. Kiedy w końcu poprawnie zdiagnozowano chorobę, 23-latka rozpoczęła leczenie w warszawskim Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Od tamtej pory często odwiedza stolicę, leczy się „chemią” i radykalną radioterapią. Dotychczas Joanna wzięła łącznie trzynaście dawek kilkudniowych chemii i już dawno pożegnała się z włosami, ale nie z nadzieją, że wyzdrowieje.

– To niełatwa sprawa, gdy choroba dotyka, kiedy jeszcze prawie niczego w życiu nie zdążyło się zrobić, gdy tyle jest jeszcze do odkrycia, do doświadczenia, do powiedzenia. Mogę jedynie uparcie z nią walczyć oraz polegać na wsparciu jakie dają rodzina i przyjaciele – pisze na facebooku Asia i prosi o wsparcie ludzi dobrej woli.

Dojazdy do Warszawy, na dodatek częste, sporo kosztują, podobnie jak leki. Czeka mnie też rehabilitacja, bo mimo, że obecnie mogę już chodzić prosto i bez kul, nadal mam brak czucia i niepełną ruchomość w prawej nodze, a chciałabym móc samodzielnie założyć sobie skarpetki 😉 Jazda rowerem, samochodem, bieganie – tego wszystkiego od początku musi mnie nauczyć rehabilitacja. Dlatego bardzo proszę o choćby najmniejsze wsparcie, bo każda podarowana mi kwota będzie dużą pomocą w walce z tym wielce nieproszonym gościem, nowotworem.

Jeżeli chcecie wesprzeć Asię w jej walce z rakiem, prosimy o dokonywanie wpłat na jej imienne subkonto przy Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie.

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie
Na konta: 47 1140 2017 0000 4702 1307 3704 z dopiskiem „dla Asi Sz.”

Numer BIC BREXPLPWMBK
IBAN: PL 47 1140 2017 0000 4702 1307 3704

Można również wesprzeć Asię przekazując w deklaracji rocznej 1% swojego podatku:

KRS 0000 33 88 03, cel szczegółowy „dla Asi Sz.”.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here