Kwestują od ćwierć wieku – w niedzielę kolejny Finał WOŚP

1

W niedzielę od rana do wieczora w całej Polsce i na świecie trwał będzie 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, wolontariusze pojawią się także w Lubaczowie i powiecie lubaczowskim.

Wolontariusze WOŚP, fot. arch.

Fundacja WOŚP szacuje, że w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tysięcy wolontariuszy. W Lubaczowie zarejestrowało się ich ponad 200. Spotkać ich będzie można na Rynku, w okolicach kościołów, sklepów samoobsługowych, Poczty, przed Miejskim Domem Kultury, na ul. Konery, Kazimierza Wielkiego, Tadeusza Kościuszki i wielu innych. Jedno jest pewne – spacerując na pewno nie uda się ominąć kwestujących. Pieniądze zbierane będą na jeden cel: ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Na lubaczowskim Rynku pojawi się kuchnia polowa. Wydawany będzie ciepły posiłek, a o godz. 15:30 w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się Finałowy Koncert. Na scenie zagrają: DEFENDERS, REBEL HOUSE, S23, TNT, SIDUS, ON/OF, SEKCJA WOKALNA MDK, PONCZKI, NIAGARA, SILES ORAZ JAHFAHRAI. Tradycyjnie o godz. 20:00 wystrzelone zostanie „światełko do nieba”.

Wolontariusze pojawią się także w Horyńcu-Zdroju, Cieszanowie, Lublińcu, Baszni, Wielkich Oczach, Łukawcu i innych miejscowościach powiatu lubaczowskiego.

Nie bądźmy obojętni, włączmy się do akcji, bo jej efekty widać także w Lubaczowie. Listę przekazanych urządzeń znaleźć można na oficjalnej stronie lubaczowskiego Sztabu WOŚP. Pamiętać należy również, że wiele sprzętu trafiło do innych placówek na Podkarpaciu i w całej Polsce, z których korzystają także mieszkańcy powiatu lubaczowskiego.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here