Lubaczów: Orszak Trzech Króli w tym roku przejdzie nową trasą

0

W piątek 6 stycznia już po raz szósty ulicami Lubaczowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Tym razem Monarchowie nie wyruszą z trzech stron miasta. Spotkają się najpierw w kościele św. Karola Boromeusza, a później wyruszą do Konkatedry i na Rynek.

Fot. lubaczow.pl, arch.

Inscenizacja spotkania Monarchów odbędzie się po mszy świętej o godz. 10:30 w kościele św. Karola Boromeusza. Następnie Orszak ruszy trasą procesji Bożego Ciała. O godz. 11:00 w Konkatedrze odprawiona zostanie msza święta z udziałem Świętej Rodziny. Po modlitwie wszyscy procesyjnie przejdą na Rynek. Tam odbędzie się przedstawienie Jasełek. Królowie pokłonią się Małemu Dzieciątku i Świętej Rodzinie oraz złożą dary. Ponadto program artystyczny przedstawią dzieci, w stronę mieszkańców popłyną życzenia, wszyscy podzielą się opłatkiem i zaśpiewają najpiękniejsze kolędy. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku.

Po południu, o godz. 16:00 organizatorzy zapraszają na spotkanie kolędowe przy „żywej szopce” obok Konkatedry. Odbędzie się Adoracja Dzieciątka Jezus, a wspólne kolędowanie poprowadzi Kapela Klubu Seniora z Lubaczowa.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here