Autobusy z Lubaczowa do Rzeszowa

0

Liczni mieszkańcy Lubaczowa szukają środków lokomocji, które pomogą im przebyć dystans pomiędzy ich miejscowością a stolicą regionu. Podróżują w rozmaitych celach – aby załatwić najważniejsze sprawy w urzędach lub po prostu do pracy. Jednym z najpopularniejszych środków lokomocji na tej trasie jest autobus.

Fot. Archiwum.

Miasta są od siebie oddalone o sto kilometrów. Podróż autobusem do Rzeszowa zajmie więc w przybliżeniu dwie godziny. Czas wyjazdu można wybrać niemalże dowolnie. Pierwsze autobusy z Lubaczowa wyjeżdżają tuż przed drugą w nocy. Od godziny czwartej transport znajdziemy w przybliżeniu co godzinę. Ostatni kurs wyrusza o piętnastej. Później znajdziemy już jedynie połączenia kolejowe. Wiele praktycznych wskazówek na temat podróży autobusem do Rzeszowa znajdziemy na stronie wyszukiwarki połączeń GoEuro.

Przewozy na trasie oferuje kilka różnych firm. Dominują spółki dawnego ogólnopolskiego PKS-u. Znajdziemy jednak także przedsiębiorców prywatnych. Z Lubaczowa do Rzeszowa najczęściej wyjeżdżają pojazdy spółek państwowych. Trasę możemy więc przebyć z PKS Hrubieszów, PKS w Zamościu oraz PKS Jarosław. Z usług tych przewoźników najchętniej będą korzystać osoby, którym przysługuje ustawowe ulgi i zniżki. Prawo do tańszego biletu mają więc uczniowie, studenci, emeryci oraz renciści.

Autobusem do Rzeszowa możemy przebyć także korzystając z usług przewoźników prywatnych. Miejsca w swoich pojazdach oferują firma: F.H.U. Zofia Dej oraz PTS Tomaszów Lubelski. Ceny biletów nie różnią się tutaj znacząco. Firmy te jednak nie honorują państwowych zniżek. Wyruszając z Lubaczowa do stolicy Podkarpacia należy zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie autobusy rozpoczynają podróż w tym samym miejscu. Kilka kursów, w tym te oferowane przez PSK Hrubieszów startują przy dworcu kolejowym. PKS Jarosław wyrusza natomiast z przystanku przy ul. Unii Lubelskiej, a autobusy F.H.U. Zofia Dej z ulicy Kolejowej.

Dokładnie należy sprawdzić także miejsce, w którym zatrzymamy się w Rzeszowie. Przewoźnicy dowożą tam pasażerów na dworzec autobusowy lub dworzec podmiejski. Ten pierwszy znajduje się w pobliżu rynku oraz stacji PKP. Do centrum można więc swobodnie dotrzeć na piechotę. Z pozostałymi częściami miasta komunikację zapewniają autobusy MPK Rzeszów. Dworzec podmiejski wbrew pozorom nie leży na obrzeżach miasta. Od centrum oddzielają go jednak dwa kilometry. Trasę na rynek możemy przebyć autobusami linii 30, 36 lub 46.

Oczywiście większość podróżnych wybiera się w drogę z Lubaczowa do Rzeszowa w bardzo konkretnych celach. Większość pasażerów jedzie służbowo, do urzędu bądź na większe zakupy. W weekendy na tej trasie pojawiają się jednak nieliczni turyści. Nie należy zapominać, że Rzeszów jest urokliwym miastem. Jego rynek ustępuje krakowskiemu jedynie pod względem rozmiarów, a dookoła niego można znaleźć wiele restauracji oferujących dania po naprawdę przystępnych cenach. Podczas odwiedzin w Rzeszowie możemy zwiedzić Zamek Lubomirskich czy też Muzeum Etnograficzne imienia Franciszka Kotuli. Wszystkie dzieci na pewno ucieszą się też z wizyty w Muzeum Dobranocek.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here