16.11.2017r. godz. 13:00 - Aniela Mrówka - mistrzyni unikalnego śpiewu i kontynuator obrzędów ludowych pogranicza nadsańskiego"

Znamy zwycięzców Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Historycznego

 · 13 grudnia 2016 o 12:10 · czas czytania: 1 minute

W piątek (09.12) w budynku głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie odbył się finał Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo. Dzieje i kultura powiatu Lubaczowskiego”, który w tym roku odbył się pod hasłem „U ZARANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

Fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Do etapu finałowego przystąpiła młodzież z ośmiu gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Finaliści zostali wcześniej wyłonieni w etapach szkolnych. Etap powiatowy odbył się w dwóch sekwencjach: „Na szlaku wystaw muzealnych” – uczestnicy rozwiązywali zadania polegające na samodzielnej pracy z planem Muzeum i z ekspozycją muzealną oraz „Quiz” – pytania o różnym stopniu trudność dotyczące zagadnień związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 r., walk polsko–ukraińskich o Lubaczów w listopadzie i grudniu 1918 r., udziale mieszkańców powiatu lubaczowskiego w wojnie polsko – sowieckiej w latach 1919 – 1920 oraz roli Stanisława Dąbka w tych wydarzeniach.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Misztal uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie. Drugie miejsce zajęła Karolina Górecka uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Przemysława Inglota w Lubaczowie. Trzecie miejsce Jakub Bury uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie. Wyróżnienie otrzymał Grzegorz Kopciuch uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Przemysława Inglota w Lubaczowie.

Nagrody w postaci książek i dyplomów pamiątkowych wręczali członkowie komisji konkursowej: Mariusz Frant – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, Stanisław Piotr Makara – dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Janusz Mazur kustosz w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Konkurs pod patronatem Starosty Lubaczowskiego został zorganizowany przez Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej.

elubaczow.com, Muzeum Kresów w Lubaczowie


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
„Albumy kresowe” – nowa wystawa w lubaczowskim muzeum
Powiatowy Konkurs Historyczny „Dziedzictwo”
Świetlica w Radrużu zostanie rozbudowana

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Przeżyjmy to jeszcze raz – zobaczcie spot z Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

110 lat Banku Spółdzielczego w Lubaczowie – zobaczcie film

fotorelacje

70 lat Klubu Sportowego Victoria Stary Dzików [ZDJĘCIA Z GALI]

W Baszni Dolnej mają przedszkole na miarę XXI wieku [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Marszałek Kuchciński na Festiwalu Patriotycznym w Lubaczowie

Bossa Nova Band z koncertem w PSM w Lubaczowie [GALERIA]

Zaprószenie ognia w Lubaczowie, trzy osoby podtrute [ZDJĘCIA]

X