dni oleszyc 2017 - sobota 24. czerwca - koncerty majewski band i rh+ oraz wile innych atrakcji!

Znamy zwycięzców Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Historycznego

 · 13 grudnia 2016 o 12:10 · czas czytania: 1 minute

W piątek (09.12) w budynku głównym Muzeum Kresów w Lubaczowie odbył się finał Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Historycznego „Dziedzictwo. Dzieje i kultura powiatu Lubaczowskiego”, który w tym roku odbył się pod hasłem „U ZARANIA NIEPODLEGŁOŚCI – 98. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

Fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Do etapu finałowego przystąpiła młodzież z ośmiu gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Finaliści zostali wcześniej wyłonieni w etapach szkolnych. Etap powiatowy odbył się w dwóch sekwencjach: „Na szlaku wystaw muzealnych” – uczestnicy rozwiązywali zadania polegające na samodzielnej pracy z planem Muzeum i z ekspozycją muzealną oraz „Quiz” – pytania o różnym stopniu trudność dotyczące zagadnień związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 r., walk polsko–ukraińskich o Lubaczów w listopadzie i grudniu 1918 r., udziale mieszkańców powiatu lubaczowskiego w wojnie polsko – sowieckiej w latach 1919 – 1920 oraz roli Stanisława Dąbka w tych wydarzeniach.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Misztal uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie. Drugie miejsce zajęła Karolina Górecka uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Przemysława Inglota w Lubaczowie. Trzecie miejsce Jakub Bury uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Lubaczowie. Wyróżnienie otrzymał Grzegorz Kopciuch uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Przemysława Inglota w Lubaczowie.

Nagrody w postaci książek i dyplomów pamiątkowych wręczali członkowie komisji konkursowej: Mariusz Frant – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, Stanisław Piotr Makara – dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Janusz Mazur kustosz w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Konkurs pod patronatem Starosty Lubaczowskiego został zorganizowany przez Muzeum Kresów w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej.

elubaczow.com, Muzeum Kresów w Lubaczowie


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Noc muzeów w Lubaczowie pod znakiem kraju „kwitnącej wiśni” [ZDJĘCIA]
„Spotkanie z Japonią” na Europejską Noc Muzeów w Lubaczowie
Obrazy „Z plenerów w magicznych zakątkach świata” w Lubaczowie

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Jak tu parkujemy?

Mistrzowie parkowania i mistrzowie riposty – oceń sam

Mistrzowie parkowania: Potrzeba matką rozwiązań

REKLAMA

video

II Urodziny Football Academy Lubaczów – zobacz spot filmowy

III Lubaczowska Przedszkoliada Piłkarska – zobacz zdjęcia i film

Powstał poznawczy szlak dziecięcy eko.Gorajec.info

fotorelacje

Wyjeżdżając w Tatry możesz wypocząć u „swoich”

Lubaczów: Prace Stanisława Sobczyka w Galerii Miejskiego Domu Kultury

Procesja Bożego Ciała w Lubaczowie – zobacz zdjęcia

II Lubaczowska Piątka, I Lubaczowska Dziesiątka, Nordic Walking

Dni Lubaczowa na sportowo – zobacz zdjęcia z rywalizacji

Margaret z koncertem na Dni Lubaczowa [ZDJĘCIA]