Jak reklamować stronę internetową w internecie? Oto krótki poradnik dla firm!

1

Internet to bardzo atrakcyjny sposób na zwiększenie sprzedaży towarów lub usług. Rzesza potencjalnych klientów dostępnych w sieci skutecznie zachęca do promowania się wiele firm. Jak jednak skutecznie reklamować swój biznes, by dotrzeć do użytkowników zainteresowanych naszą ofertą? W niniejszym artykule prezentujemy sprawdzone sposoby na promocję firmy w internecie.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

Poznaj skuteczne sposoby na promowanie firmy w sieci

Strona internetowa to wizytówka każdej firmy działającej w sieci. To dzięki witrynie możemy zaprezentować naszą usługę potencjalnym nabywcom lub w przypadku sprzedaży znaleźć klientów, którzy przez internet nabędą nasz towar. Jak jednak zostać zauważonym w gąszczu konkurencji? Oto kilka skutecznych sposobów na promowanie witryny firmowej:

pozycjonowanie stron – to najlepszy sposób na zwiększenie widoczności strony w Internecie. Nawiązując współprace z agencją SEO możemy w skuteczny sposób dostosować stronę do wymagań stawianych przez wyszukiwarkę Google. Odpowiednie działania wpłyną na wypromowanie strony w rankingu wyszukiwarki, tym samym stanie się bardziej odwiedzana przez potencjalnych nabywców usług.

strona przyjazna użytkownikowi – to brzmi banalnie, jednak najlepiej promowana witryna, która prezentuje się fatalnie nie zachęci klientów do nabywania usług. Dbanie o serwis poprzez stworzenie przyjaznej mapy strony, dobrze zredagowane opisy produktów i zdjęcia to klucz do sukcesu każdego biznesu działającego w sieci.

szeptanie na forach – ciekawym sposobem na promowanie strony jest pisanie postów na forach branżowych. Udzielanie merytorycznych porad i odpowiedzi sprawi, że osoby szukające danego produktu, usługi mogą zostać zachęcone naszym asortymentem. Dodatkowo możemy umieszczać odnośnik do strony w treści postu lub stopce.

blog – ciekawe wpisy na blogu firmowym z naciskiem na poradniki to skuteczny sposób na przyciągnięcie klienta. Piszmy teksty dotyczące świadczonej usługi lub posiadanego asortymentu, a pozyskamy osoby, które poszukują w Google konkretnych rozwiązań.

social media – prowadzenie atrakcyjnych profili na portalach społecznościowych to skuteczny sposób na zwiększenie popularności swojej firmy w internecie. Profile muszą prezentować atrakcyjne grafiki, informacje o produktach, porady fachowców. Dobrym pomysłem na przyciągnięcie internautów jest organizacja konkursów. Takie działanie sprawdza się w szczególności dla sklepów np. z biżuterią, elektroniką, gadżetami do wystroju wnętrz.

reklama AdWords – znalezienia się na szczycie wyników wyszukiwania pod konkretne słowa kluczowe to marzenie wielu. Niestety wyniki naturalne wymagają sporego nakładu pracy i czasu. Wyniki sponsorowane – AdWords umożliwiają za odpowiednią opłatą znaleźć się na pierwszej stronie pod interesującymi nas frazami. Przedsiębiorca płaci tutaj za każde kliknięcie internauty w jego witrynę. Wysokość stawek uzależniona jest od konkurencyjności danych fraz. Ustawienie kampanii AdWords nie jest zadaniem trudnym, jednak wymaga pewnej wiedzy. Nieumiejętne prowadzenie kampanii może generować duże koszty przy marnym efekcie sprzedażowym. Jeśli nie posiadamy odpowiednich umiejętności zlećmy prowadzenie kampanii doświadczonej agencji.

Źródło: afterweb.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Bardzo przydatny wpis. Sama staram się promować stronę – prowadzę bloga, udzielam się. Na Adwords się nie znam, dlatego też zwróciłam się do firmy Seofabryka, w której to ofercie jest także pozycjonowanie. Bez tego ciężko by było się „wybić”.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here