ALPS Lubaczów: BS Stary Dzików wrócił na fotel lidera

8

Drużyna BS Stary Dzików pewnie wygrała mecz piątej kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lubaczowie i dzięki lepszemu bilansowi małych punktów lideruje ligowej tabeli.

Zespoły rywalizujące w Amatorskiej Lidzie Piłki Siatkowej w Lubaczowie rozegrały w sobotę (10.12) piątą kolejkę spotkań. Po tygodniowej przerwie na parkiet wróciła ekipa BS Stary Dzików, która dość pewnie wygrała pojedynek z przeciwnikami z Horyńca-Zdroju. Emocje w tym meczu były tylko w pierwszym secie, który rozstrzygnął się na przewagi. Wygrana za trzy punkty pozwoliła wrócić zespołowi ze Starego Dzikowa na fotel lidera ligowej tabeli.

Drugie sobotnie spotkanie było bardziej wyrównane. Doświadczony zespół Sanitexu w wygranych przez siebie setach szybko wypracowywał przewagę i utrzymywał ją do końca. Zawodnicy AS Młodów dobrze grali jedynie wtedy, gdy stan punktowy obu zespołów był podobny. Charakter pokazali w trzecim secie, który wygrali na przewagi. Komplet punktów zainkasowali jednak gracze Sanitexu, którzy zrównali się punktami z liderem tabeli.

Najwięcej emocji w piątej kolejce spotkań było w meczu Dąbrowy Gminy Lubaczów i Auto-Testu Lubaczów. Spotkanie, które trwało do późnych godzin wieczornych, wygrali ostatecznie zawodnicy z Lubaczowa, pokonując rywali 15:10 w tie-breaku.