Ewa Lipska na konkursie „Looking for talents” w Oleszycach

0

Zespół Szkół w Oleszycach zorganizował po raz siódmy konkurs recytatorski „Looking for talents”. W tym roku poświęcony był twórczości poetyckiej Ewy Lipskiej – znakomitej polskiej poetki, felietonistki i laureatki wielu prestiżowych nagród, która osobiście oceniała konkursowe przesłuchania.

Fot. Zespół Szkół w Oleszycach.
Fot. Zespół Szkół w Oleszycach.

W tegorocznej edycji konkursu, organizowanego od siedmiu lat przez Zespół Szkół w Oleszycach, rywalizowało 36 uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz szkół średnich z terenu powiatu powiatu lubaczowskiego. Uczestnicy konkursu recytowali dwa wiersze poetki: jeden w języku polskim i jeden w wybranym przez siebie języku obcym: angielskim, niemieckim, rosyjskim lub ukraińskim.

Decyzją jury nagrody w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymali: I miejsce – Karolina Kasprzyk (Gimnazjum w Starym Dzikowie), II miejsce ex aequo: Justyna Rokosz (Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach i Klaudia Pryjmak (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie), III miejsce ex aequo: Michał Wojciechowski (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie) i Paulina Świtalska (Publiczne Gimnazjum w Cieszanowie – Nowym Siole).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano: I miejsce – Liliana Mastykasz (Zespół Szkół w Oleszycach), II miejsce ex aequo: Laura Bogusławska (Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Lubaczowie) i Małgorzata Stopyra (Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Lubaczowie), a III miejsce ex aequo: Magdalena Zarembska (Zespół Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie) i Klaudia Żyła (Zespół Szkół w Oleszycach).

Konkurs objęty był patronatem przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Galeria zdjęć, fot. ZS w Oleszycach.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here