Drużynowe złoto horynieckiej Unii na Mistrzostwach Polski

0

Warcabistki Klaudia Zaborniak, Natalia Zaborniak i Kinga Hulak z horynieckiej „Unii” zdobyły złoty medal w XIII Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Warcabach 100-polowych. Zawody rozegrano w Karpaczu.

Warcabiści z całej Polski rywalizowali w Karpaczu (woj. dolnośląskie) w dniach 30.11-4.12.2016 r. w XL Indywidualnych i XIII Drużynowych Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-polowych. Ogromnną niespodziankę na zawodach sprawiła Horyniecka „Unia”. Drużyna w składzie: Klaudia Zaborniak, Natalia Zaborniak i Kinga Hulak w klasyfikacji drużynowej zdobyła złoty medal, wyprzedzając OKS „Sokół” Wrocław i UKS STRUGA Marki. Dziewczyny mogą także pochwalić się bardzo dobrymi wynikami indywidualnymi w klasyfikacji seniorek – Klaudia Zaborniak była czwarta, Natalia Zaborniak – szósta, a Kinga Hulak – dziewiąta. Mistrzynią Polski została Arleta Flisikowska (LKS „ZUCH” Rychlik).

Złoto w Karpaczu to największy drużynowy sukces horynieckiego klubu w jego swojej historii, bo dotychczas klub odnosił sukcesy drużynowe tylko w kategoriach młodzieżowych.