Ptaki w Muzeum Kresów w Lubaczowie

0

Najbliższe działania prowadzone przez Muzeum Kresów w Lubaczowie toczyć się będą wokół tematu ptaków. Wszystko za sprawą realizacji inicjatywy „Miejskie ptaki. Kalendarz ptasich migracji” współfinansowanej w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt animuje fundacja Pro Carpathia.

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

W ramach projektu planowane są spotkania i wydarzenia, których tematem będą ptaki w przestrzeni Lubaczowa. Muzeum wraz z Nadleśnictwem Lubaczów planuje dla dzieci i młodzieży zorganizować warsztaty „Na zielonym szlaku” oraz spotkanie z ornitologiem pt. „Skrzydlate fascynacje”. Zajęcia będą miały na celu zapoznanie uczestników ze środowiskiem przyrodniczym Lubaczowa i okolic oraz przybliżenie wiedzy o gatunkach żyjących tu ptaków.

Obecnie Muzeum Kresów zachęca wszystkich miłośników fotografii, przyrody oraz ptaków do udziału w konkursie fotograficznym „PTAK W OBIEKTYWIE”. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie ukazujące w oryginalny sposób ptaki na tle miasta, zabytków, architektury, terenów naturalnych itp. Każdy uczestnik może zgłosić odbitki trzech zdjęć do 10 grudnia 2016 r. Prace należy dostarczyć do organizatora (Muzeum Kresów w Lubaczowie, ul. Sobieskiego 4, 37-600 Lubaczów, z dopiskiem „Ptak w obiektywie”). Do 12 grudnia zwycięskie prace wyłoni jury złożone z profesjonalnych fotografików. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie internetowej Muzeum, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16 grudnia.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here