Weź udział w warsztatach, które poprowadzi Jarosław Figura

0

Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zaprasza instruktorów, nauczycieli, animatorów kultury i pasjonatów, którzy w swojej pracy sięgają po elementy edukacji teatralnej i kultury żywego słowa do udziału w warsztatach, które poprowadzi Jarosław Figura – znany aktor, reżyser i scenograf. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 grudnia.

Fot. kul.pl
Fot. kul.pl

Warsztaty pn. „Spektakl – symbioza środków wyrazu” przeprowadzone będą 14 grudnia. Już od godz. 10:00 Jarosław Figura omawiać będzie podstawy tworzenia scenariusza wybranego przedstawienia, wskaże jak prawidłowo dobierać do niego muzykę, światło, scenografię, kostiumy i układać choreografię. Ponadto omówi wybrane techniki aktorskie i pracę z tekstem. Uczestnicy będą także mogli wziąć udział w zajęciach praktycznych.

Bliższych informacji o warsztatach udziela Krystyna Czura (tel. 16 632 96 35, e-mail: sekretariat@mdk.lubaczow.pl). Koszt za udział w warsztatach wynosi 98,40 zł.

Jarosław Figura pochodzi z Ciepielowa. Od 1991 r. jest aktorem i dyrektorem technicznym Sceny Plastycznej KUL, z którą zrealizował kilka spektakli autorskich Leszka Mądzika. Zagrał ponad 2000 przedstawień Sceny Plastycznej, współpracował z Działem Publicystyki Kulturalnej Polskiego Radia Lublin, a w 2010 r. założył w Lublinie Teatr Skarpa. Występował na scenach większości krajów europejskich, a także m.in. w Australii, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Indiach, Egipcie, Iranie, Libanie i Syrii.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here