dni oleszyc 2017 - sobota 24. czerwca - koncerty majewski band i rh+ oraz wile innych atrakcji!

Konkurs „Wiem wszystko o mojej miejscowości” rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

 · 30 listopada 2016 o 7:30 · czas czytania: 2 minutes

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 114 prac od 126 uczestników z 12 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego. Trzy niezależne komisje konkursowe (historyczna, plastyczna i fotograficzna) nagrodziły 14 osób i wyróżniły 17.

img_4652

Na konkurs historyczny napłynęło 17 prac przygotowanych przez 27 uczestników z 5 szkół. Komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce Paulinie Połeć i Angelice Zadwornej (Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia, op. Marian Górecki) za prace „Teatr amatorski na ziemi lubaczowskiej 1955-1975”. Drugie miejsce zajęła Anna Jacek (ZS w Lubaczowie, op. Marzena Huk-Ważna) za pracę „Cudowne miejsce czyli Kapliczka w Nowinach Horynieckich, a trzecie Justyna Rokosz i Natalia Mróz (PG w Oleszycach, op. Tymoteusz Furgała) za pracę „Wesele zalesiańskie”. Wyróżniono również Aleksandrę Swatek i Michała Antonika (PG nr 1 w Lubaczowie, op. Zenon Swatek) za pracę „Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie”.

Na konkurs plastyczny wpłynęły 74 prace od 75 uczestników z 12 szkół. Pierwsze miejsce przyznano Adrianowi Kolano (PG w Łukawcu) za pracę wykonaną pod kierunkiem Lucyny Kuchty, drugie Karolinie Winiarz (ZS w Lubaczowie, op. Tomasz Kubrak) za pracę „Cerkiew grekokatolicka z 19835 r. w Ułazowie, a trzecie Aleksandrze Michalskiej (PG nr 1 w Lubaczowie, op. Renata Antochów) za pracę „Wieża ciśnień. Lubaczów”, Gabrieli Meder (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za pracę „Wieża ciśnień w Lubaczowie” i Laurze Bogusławskiej (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za pracę „Ślady przeszłości mojej rodziny”.

Na konkurs fotograficzny wpłynęły 23 komplety zdjęć wykonane przez 24 uczniów z 5 szkół. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Alicji Tomaszczuk (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za komplet fotografii „Cerkiew św. Dymitra w Starym Dzikowie”, drugie otrzymała Wioletta Wór (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za komplet fotografii „Zabytkowe Miejsce, Cerkiew w Dachnowie), a trzecie Gabriela Meder (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za komplet „Tama na rzece Sołotwa” i Gabriela Rozner (PG w Horyńcu-Zdroju, op. Lesław Kuchciak) za komplet „Sanacja”.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe kubki oraz dyplomy. Osoby, które zdobyły I, II i III miejsce otrzymały ponadto pamiątkowe statuetki. Laureatom, którzy zajęli pierwsze miejsca w konkursie historycznym i plastycznym wręczono tablety, a fotograficznym – aparat fotograficzny.

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Urząd Miejski w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej, Studio fotograficzne Foto Centrum Henryk Wacnik w Lubaczowie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie. Wystąpili: Martyna Czerniak, Jagoda Mazepa, Milena Wach, Wiktoria Nicpoń i Igor Furgała pod kierownictwem Andrzeja Kindrata.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki opowie o książce i o życiu u boku papieży
Lubaczów: Za nami XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Miłośnicy książek i rowerów na trasie rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz”

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Jak tu parkujemy?

Mistrzowie parkowania i mistrzowie riposty – oceń sam

Mistrzowie parkowania: Potrzeba matką rozwiązań

REKLAMA

video

II Urodziny Football Academy Lubaczów – zobacz spot filmowy

III Lubaczowska Przedszkoliada Piłkarska – zobacz zdjęcia i film

Powstał poznawczy szlak dziecięcy eko.Gorajec.info

fotorelacje

Lubaczów: Prace Stanisława Sobczyka w Galerii Miejskiego Domu Kultury

Procesja Bożego Ciała w Lubaczowie – zobacz zdjęcia

II Lubaczowska Piątka, I Lubaczowska Dziesiątka, Nordic Walking

Dni Lubaczowa na sportowo – zobacz zdjęcia z rywalizacji

Margaret z koncertem na Dni Lubaczowa [ZDJĘCIA]

W derbach powiatu górą Pogoń-Sokół Lubaczów [ZDJĘCIA]