BURAK YETEr i jego hit nr 1 w Europie na żywo tylko w SKR CLUB - juz 22. kwietnia!

Konkurs „Wiem wszystko o mojej miejscowości” rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

 · 30 listopada 2016 o 7:30 · czas czytania: 2 minutes

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 114 prac od 126 uczestników z 12 szkół z terenu powiatu lubaczowskiego. Trzy niezależne komisje konkursowe (historyczna, plastyczna i fotograficzna) nagrodziły 14 osób i wyróżniły 17.

img_4652

Na konkurs historyczny napłynęło 17 prac przygotowanych przez 27 uczestników z 5 szkół. Komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce Paulinie Połeć i Angelice Zadwornej (Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia, op. Marian Górecki) za prace „Teatr amatorski na ziemi lubaczowskiej 1955-1975”. Drugie miejsce zajęła Anna Jacek (ZS w Lubaczowie, op. Marzena Huk-Ważna) za pracę „Cudowne miejsce czyli Kapliczka w Nowinach Horynieckich, a trzecie Justyna Rokosz i Natalia Mróz (PG w Oleszycach, op. Tymoteusz Furgała) za pracę „Wesele zalesiańskie”. Wyróżniono również Aleksandrę Swatek i Michała Antonika (PG nr 1 w Lubaczowie, op. Zenon Swatek) za pracę „Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie”.

Na konkurs plastyczny wpłynęły 74 prace od 75 uczestników z 12 szkół. Pierwsze miejsce przyznano Adrianowi Kolano (PG w Łukawcu) za pracę wykonaną pod kierunkiem Lucyny Kuchty, drugie Karolinie Winiarz (ZS w Lubaczowie, op. Tomasz Kubrak) za pracę „Cerkiew grekokatolicka z 19835 r. w Ułazowie, a trzecie Aleksandrze Michalskiej (PG nr 1 w Lubaczowie, op. Renata Antochów) za pracę „Wieża ciśnień. Lubaczów”, Gabrieli Meder (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za pracę „Wieża ciśnień w Lubaczowie” i Laurze Bogusławskiej (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za pracę „Ślady przeszłości mojej rodziny”.

Na konkurs fotograficzny wpłynęły 23 komplety zdjęć wykonane przez 24 uczniów z 5 szkół. Komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce Alicji Tomaszczuk (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za komplet fotografii „Cerkiew św. Dymitra w Starym Dzikowie”, drugie otrzymała Wioletta Wór (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za komplet fotografii „Zabytkowe Miejsce, Cerkiew w Dachnowie), a trzecie Gabriela Meder (LO Lubaczów, op. Monika Garbacz) za komplet „Tama na rzece Sołotwa” i Gabriela Rozner (PG w Horyńcu-Zdroju, op. Lesław Kuchciak) za komplet „Sanacja”.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe kubki oraz dyplomy. Osoby, które zdobyły I, II i III miejsce otrzymały ponadto pamiątkowe statuetki. Laureatom, którzy zajęli pierwsze miejsca w konkursie historycznym i plastycznym wręczono tablety, a fotograficznym – aparat fotograficzny.

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Urząd Miejski w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej, Studio fotograficzne Foto Centrum Henryk Wacnik w Lubaczowie.

Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie. Wystąpili: Martyna Czerniak, Jagoda Mazepa, Milena Wach, Wiktoria Nicpoń i Igor Furgała pod kierownictwem Andrzeja Kindrata.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

elubaczow.com, MBP w Lubaczowie


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
W podróż do Amazońskiej Puszczy – Emil Witt gościem lubaczowskiej biblioteki
Zabierze Was w podróż w głąb amazońskiej puszczy
Autorka „Baśni dla Antosia” gościła w lubaczowskiej bibliotece

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.comBrak komentarzy.

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Dwóch chętnych do parkowania na kopercie

Mistrzowie parkowania: Skoda Octavia na samym środku chodnika

Mistrzowie parkowania: Moje audi ważniejsze niż piesi?!

REKLAMA

video

TVP Rzeszów: 25 lat Kresowiaka Galicyjskiego

Warto zobaczyć: Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów

TVP Lublin: Słynna Wueska ze Świdnika ma być znów produkowana

fotorelacje

Znamy zwycięzców Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lubaczowie

Dzień Otwarty w lubaczowskiej „Jedynce” – zobacz zdjęcia

W podróż do Amazońskiej Puszczy – Emil Witt gościem lubaczowskiej biblioteki

Ruszyła runda wiosenna w „okręgówce”, Pogoń-Sokół wygrał w końcówce [RELACJA I ZDJĘCIA]

Oleszyce: Zumba, dance i fitness w słusznej sprawie [NASZA FOTORELACJA]

Order Orła Białego dla kardynała Mariana Jaworskiego

partnerzy