Koncert „Wielka sława to żart” z okazji święta MDK w Lubaczowie

0

W sobotę (26.11) w Lubaczowie, z okazji 13. rocznicy nadania Miejskiemu Domowi Kultury imienia Aleksandra Sas Bandrowskiego, odbył się koncert „Wielka sława to żart”.

Fot. MDK w Lubaczowie.
Fot. MDK w Lubaczowie.

Koncert poświęcony był ariom operowym i operetkowym. Zaproszenie udziału przyjęli artyści scen polskich: sopranistka Magdalena Czarnecka i tenorzy – Patrycy Hauke, Marcin Grzesiczek, Kamil Roch Karolczuk, którzy wykonali m.in.: „Myszko to była cudna noc”, „O sole Mio”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Libiamo ne lieti calici”, „Czardasz, czardasz”. Artystom na fortepianie akompaniował Tomasz Marcol.

Podczas koncertu dyrekcji i pracownikom MDK życzenia złożył Burmistrz Miasta Lubaczowa – Krzysztof Szpyt

– Jesteśmy dzisiaj w Domu Kultury – jednostce miejskiej, która dla wielu z nas istniała od zawsze. Sam Dom, sama instytucja to jednak nie wszystko. Najważniejsi są ludzie. To Wy tworzycie ten klimat, tę atmosferę, w tym miejscu, gdzie z przyjemnością uczęszczaliśmy, a teraz uczęszczają nasze dzieci. Bardzo dziękuję pracownikom MDK za pracę, trud w wychowywaniu naszych młodych pokoleń, a przy okazji, jak trafią się takie koncerty jak dzisiaj, których jest dużo w mieście, to my – dorośli też jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – mówił Krzysztof Szpyt.

Aleksander Sas-Bandrowski (ur. 22 IV 1860 r. w Lubaczowie, zm. 28 V 1913 r. w Krakowie), polski śpiewak (tenor). Karierę rozpoczął jako aktor operetkowy we Lwowie, następnie śpiewał w Krakowie, Warszawie, Linzu, Berlinie (Krolloper, 1888). W 1890 r. został solistą teatru operowego we Frankfurcie n. Menem. Występował gościnnie w operze wiedeńskiej, berlińskiej i w mediolańskiej La Scali. Śpiewał bohaterskie partie w operach G. Meyerbeera, G. Verdiego, R. Wagnera. Upamiętnił się jako pierwszy wykonawca tytułowej roli w operze Manru I.J. Paderewskiego, którą kreował też w nowojorskiej Metropolitan Opera (1902).

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here